Czujesz się samotna? Ten 90-latek Ci pomoże!

Urocza lista porad dla samotnych osób urzeka cały świat. Staruszek, który ją stworzył, sięgnął po własne zalecenia i odnalazł szczęście! Zobacz, co powinni robić samotni ludzie według najbardziej urokliwego mężczyzny na świecie.

derektaylor.jpg

90-letni Derek Taylor po śmierci swojej żony i siostry czuł się bardzo samotny i nieszczęśliwy. To nie powstrzymało go od udzielania się aktywnie w lokalnej społeczności. Postanowił walczyć z samotnością, która dotyka bardzo wiele osób w jego wieku.

Mężczyzna odczuwał największy ból z powodu braku rozmów ze swoimi bliskimi. Pewnego dnia wpadł na pomysł stworzenia listy, która mogłaby mu pomóc w walce z samotnością. Dodatkowo postanowił podzielić się nią z innymi ludźmi w podeszłym wieku. W ten sposób chce sprawić, aby jego rówieśnicy zaczęli żyć pełnią życia.

W wywiadzie dla BBC Derek przyznał, że długo myślał nad tym, jak przestać być samotnym. Dodał także, że im jest się starszym, tym więcej ludzi przestaje wyrażać chęć kontaktu. Ten smutny fakt często przychodzi wraz z wiekiem, dlatego ludzie zadają sobie pytanie, co zrobić, gdy nie ma się rodziny, a najbliżsi odeszli. Oto lista rad Taylora, która odpowiada na to pytanie i jest ogromną inspiracją dla ludzi, którzy czują się osamotnieni.

„Od czasu do czasu wszyscy możemy czuć się samotni. Chciałbym podzielić się moimi 10 radami, które pomogły mi poczuć się mniej samotnym:

1. Włóż wysiłek, aby poznać nowych przyjaciół.

2. Dołącz do klubu hobbistycznego.

3. Odwiedź swoją lokalną społeczność i zobacz, jakie aktywności ma do zaoferowania.

4. Naucz się korzystać z komputera w lokalnej bibliotece.

5. Poszukaj pomocy w lokalnym domu pomocy społecznej.

6. Rozważ przyjęcie lokatora.

7. Częściej używaj telefonu do kontaktowania się z ludźmi. Nie czekaj aż oni, skontaktują się z tobą.

8. Skontaktuj się z przyjaciółmi i krewnymi, z którymi nie utrzymujesz częstego kontaktu.

9. Spraw, aby Twoi sąsiedzi stali się Twoimi przyjaciółmi.

10. Jeśli jesteś w stanie, podejmij się wolontariatu.”

Oczywiście staruszek wziął swoje rady do serca i wciąż pozostaje aktywny i zaangażowany. Chodzi do kawiarni, często kontaktuje się z przyjaciółmi, a od lokalnej społeczności dostał pracę w ogrodzie.„Poranki kawowe są idealną okazją do omówienia aktualnych wydarzeń w tym planów dotyczących przyszłych projektów dla ludzi przekraczających pięćdziesiąt lat, a także zastanowienia się jak domy i dzielnice mogą stać się przystosowane dla dzieci.” – opowiada w swoim wywiadzie Taylor.

Jeśli nigdy nie rozmawiasz ze starszymi ludźmi, patrzysz na nich z niechęcią, pomyśl, jak możesz to zmienić. Zwykły telefon i zachęta do pozostania zaangażowanym może sprawić, że Twoi dziadkowie lub starsze osoby z otocznia, przestaną czuć się samotne.

Zdjęcie: Youtube


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 07.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×