Jak rozpoznać, że teściowa na pewno Cię nie lubi?

Nawet jeśli wydaje Ci się, że masz dobry kontakt z teściową, istnieją pewne sygnały świadczące o tym, że Wasza relacja nie jest szczera...

blalalla.jpg

Mimo że bardzo się starasz, cały czas czujesz, że teściowa nie do końca Cię akceptuje? O dobrą relację z teściową warto zatroszczyć się już przed ślubem. Nie ma sensu oszukiwać się także, że po ślubie będziesz miała nową mamę. Owszem, możecie mieć dobry kontakt, jednak w tym przypadku co za dużo, to niezdrowo. Pamiętaj, że dla niej w pewien sposób zawsze będziesz rywalką- w końcu to Tobie oddała swojego ukochanego syna. Nie każda teściowa ma negatywne nastawienie do synowej, istnieją jednak pewne zachowania, które świadczą o tym, że nigdy się nie polubicie. Jakie? 

Przede wszystkim zastanów się, czemu zawdzięczasz częste wizyty teściowej. Czy podczas rozmowy faktycznie chodzi jej o to, aby dowiedzieć się, co u Ciebie słychać, czy może jest to pretekst do kontroli? W troskliwych pytaniach jego mamy bardzo łatwo wyczujesz fałsz. To samo dotyczy opieki nad wnukami- jeśli teściowa podczas pilnowania Twoich dzieci wprowadza zasady, których nie akceptujesz, najzwyczajniej na świecie chce Ci zrobić na złość.

Jeżeli teściowa przy każdej okazji zaczyna opowiadać Ci o miłosnych podbojach swojego syna, nie szczędząc przy tym szczegółów, najpewniej chce przetestować granice Twojej cierpliwości i sprawdzić, czy na pewno zasługujesz na jej syna. W takim przypadku najlepiej zdecydowanie zakończyć rozmowę. Ta sama zasada dotyczy wtrącania się w Wasze intymne konflikty małżeńskie. Teściowa może to robić w bardzo serdeczny i przyjacielski na pozór sposób, jednak musisz pamiętać, że najbardziej zależy jej na dobru jej syna, nie Twoim. Dobre rady mogą służyć jej wyłącznie do tego, aby "wyciągnąć" od Ciebie szczegóły całej sytuacji.

Ostatnim sygnałem świadczącym o tym, że nigdy nie zaprzyjaźnisz się z teściową, jest ustawiczne dawanie Ci do zrozumienia, że spodziewała się, że jej syn spędzi życie z kimś innym. Do tej pory wydawało jej się, że najlepiej rozumie jego potrzeby i być może wymarzyła sobie inną kobietę u jego boku. Jeśli nawet po ślubie daje Ci do zrozumienia, że nie spełniasz jej oczekiwań, jej podejście raczej się już nie zmieni. 

O relację z teściową warto trochę zawalczyć, jednak nie powinnaś poświęcać temu zbyt wiele sił. Pamiętaj, że najważniejszy dla Twojego związku jest spokój. Stawianie męża między młotem a kowadłem i ciągłe prowokowanie konfliktów pogorszy tylko sytuację w małżeństwie. To Twojej teściowej powinno najbardziej zależeć na szczęśliwym małżeństwie syna- jeżeli tego nie zrozumie, postaraj się nie przejmować jej uwagami i intrygami.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 30.12.2016 (aktualizacja: 2016-12-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Ja mojej mamie zawdzieczam duzo.ja jestem szczesliwa mezatka martwi mnie ze wlasna matka traktuje meza za intruza.
Dodano: 2018-11-17 17:35:28 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja mojej mamie zawdzieczam duzo.ja jestem szczesliwa mezatka martwi mnie ze wlasna matka traktuje meza za intruza.
Dodano: 2018-11-17 17:35:26 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×