Odpowiedz na te 5 pytań i sprawdź, czy Twoje życie jest kompletne

Czym jest szczęśliwe życie? Jeśli jesteś w stanie odpowiedzieć na te 5 krótkich pytań, znasz odpowiedź na to pytanie!

iStock_73009259_SMALL (1).jpg

Wiele osób każdego dnia zadaje sobie pytanie, czy wypełniło swój dzień, najlepiej jak mogło. To natura ludzka sprawia, że snujemy plany, marzymy i myślimy o tym, co zrobić, aby nasze życie z dnia na dzień stawało się jeszcze bardziej kompletne. Według ekspertów oraz trenerki sukcesu Sary Jones istnieje pięć złotych pytań, które musi sobie zadać każdy, aby stwierdzić, czy jego życie jest w stu procentach kompletne. Według niej, jeśli odpowiesz na nie wszystkie, to duży powód do szczęścia!

CO JEST W ŻYCIU TWOJĄ NAJWIĘKSZĄ PASJĄ?

Aby naprawdę poznać siebie, należy odnaleźć swój życiowy cel i odkryć, co sprawia nam największą radość. To dzięki pasjom rozwijamy się i jesteśmy szczęśliwi. Jeśli możesz odpowiedzieć sobie na to pytanie, warto jest wykorzystać swoje szczęście, do zmiany świata na lepsze. Odkrywanie siebie, poprzez swoje namiętności to najlepszy sposób na samospełnienie.


CO daje Ci poczucie szczęścia?

Fundamentalnym powodem, dla którego szczęście jest tak ważne w naszym życiu, jest to, że dzięki niemu możemy realizować wyznaczone sobie cele. Pomaga spełniać osobiste ambicje i dążyć uparcie obraną ścieżką. Ponadto będąc szczęśliwą, jesteś w stanie pomagać wielu innym, nie do końca spełnionym osobom. Wystarczy, że będziesz sobą! Szczęście to uczucie, które pojawia się, kiedy uzmysławiasz sobie, że wszystko jest tak, jak powinno być. Jest stanem, który sprawia, że odczuwasz wewnętrzny spokój.

KAŻDEGO RANKA BUDZISZ SIĘ Z UŚMIECHEM?

Uśmiech jest kluczowym elementem do prowadzenia zdrowego trybu życia! Właśnie tak! Zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. To myśli tworzą emocje, zatem szczęśliwe myśli to szczęśliwe emocje. To super proste. Rób rzeczy, które kochasz. To naprawdę uszczęśliwia. Uśmiech jest też rzeczą zaraźliwą. Daj go światu, a świat z pewnością to odwzajemni, więc uśmiechaj się do świata, a i on uśmiechnie się do Ciebie.

SZKLANKA JEST DO POŁOWY PUSTA CZY PEŁNA?

Jakie życie jest życiem szczęśliwym? To takie, które wypełnione jest akceptacją i wdzięcznością za każdą sytuację, którą przynosi los. Rób wszystko, co w Twojej mocy, aby Twoja szklanka była nieustannie do połowy pełna. Starając się utrzymać pozytywne nastawienie, sprawisz, że wszystko, co Cię otacza, będzie dla Ciebie czymś przyjemnym. To także bardzo ważne dla zdrowia. Ludzie mający w sobie więcej pozytywnej samooceny i optymizmu, chorują rzadziej w porównaniu do ludzi, którzy są prowadzeni przez życie negatywnymi emocjami.


KIEDY OSTATNIO PŁAKAŁAŚ?

Łzy to najlepszy sposób, aby pozbyć się negatywnych emocji, które drzemią w człowieku. Nie są powodem do wstydu, wręcz przeciwnie, wpływają na ludzi bardzo pozytywnie. Oczyszczają emocjonalnie, dzięki czemu czujemy się lepiej. Nie daj sobie wmówić, że na każdym kroku musisz pokazywać, jaka silna i zaradna jesteś, a łzy to tylko oznaka histerii i niezrównoważenia emocjonalnego. Oczyść głowę z negatywnych myśli, które gromadzą się w Tobie każdego dnia. Nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy. Łzy pomagają pogodzić się ze swoimi uczuciami, kiedy słowa nie są w stanie ich opisać. Płacząc, zrzucasz bagaż emocjonalny, który Cię dominuje, więc wbrew powszechnemu przekonaniu, jeśli płaczesz, Twoje życie jest z pewnością kompletne.

Zdjęcie: iStock

Źródło: dailymail 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 25.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×