Te słowa powinna usłyszeć każda córka!

Toksyczne relacje to nie tylko relacje z partnerami. Bardzo często występują one w relacjach z naszymi ojcami. Kobiety, które w dzieciństwie były niedoceniane i nieakceptowane przez ojców, w życiu dorosłym szukają akceptacji w toksycznych związkach.

tatatatat.jpg

Dlaczego tak się dzieje? Każda kobieta jako mała dziewczynka chce być królewną. W ojcu widzi najczęściej boga, rycerza i akceptuje dosłownie wszystko, co jest do niej mówione. Dzieje się tak również w przypadku dziewczynek, które każdego dnia słyszą, że brzydko wyglądają, są głupie, na niewiele się przydają i nie mają nic do powiedzenia. O przytuleniu przez tatę mogą tylko pomarzyć.

Skutki takiego traktowania zaczynają  pojawiać się w czasie dorastania i mogą trwać nawet przez całe życie dorosłej kobiety. Te z pań, które nie były doceniane przez swoich ojców w dzieciństwie, ciągle chcą coś udoskonalać w swoim życiu. Być szczuplejsze, ładniejsze. Mają problemy z pewnością siebie i odnajdywaniem się w towarzystwie. Często w ramach akceptacji u mężczyzn, szukają partnerów na wzór swoich ojców, a to zazwyczaj kończy się toksycznym związkiem.

Przyszła mamo, mamo. Jeżeli widzisz, że twój partner przejawia cechy despoty i manipulatora, jest zimy, stosuje agresję słowną, albo po prostu ma problemy z nawiązaniem głębszej relacji z dzieckiem, naucz go kilku prostych słów, które każdego dnia powinna słyszeć od niego wasza córka.

KOCHAM CIĘ

Nie dopuść do tego, aby twoja córka musiała wciąż zasługiwać na miłość. Nie odbieraj jej poczucia bycia kochaną, za karę. Każdego dnia dawaj jej sygnały, że kochasz ją bezwarunkowo. Słowa te, wypowiadane do córki, zaowocują w przyszłości. Twoja córka stanie się silną kobietą gotową do zdrowej relacji.

DASZ RADĘ, WIERZĘ W CIEBIE

Twoja córka będzie szła przez życie z podniesioną głową. Pomóż jej rozwijać umiejętności i nigdy nie okazuj zwątpienia. Możesz nie zgadzać się z jej wyborami, ale nigdy dopuść do tego, aby poczuła się przez ciebie opuszczona. Powinna wiedzieć, że zawsze będzie miała w tobie oparcie, bez względu na popełniane błędy.

JESTEM Z CIEBIE DUMY

Pomóż swojej córce w poszukiwaniu jej własnej drogi życiowej. Pokaż jej, jak piękny jest świat i jak wiele stoi przed nią możliwości. Nie zniechęcaj. Powtarzanie, że ojciec jest z niej dumny, spowoduje, że w dorosłym świecie nie będzie się bała podejmować nowych wyzwań. 

Zdjęcie: Thinkstock

ID galerii:578


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Sobota 30.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×