Rutyna w związku

Masz wrażenie, że każdy dzień w twoim związku jest podobny do poprzedniego? Nic cię nie zaskakuje, wszystko jest przewidywalne, a twój partner nie ma o czym z tobą rozmawiać? Najwyraźniej w wasz związek wkradła się rutyna. Wystarczy trochę chęci, starań i wszystko wróci do normy.

Rutyna w związku

Początek związku miłosnego jest zawsze piękny. W tych chwilach uniesienia pojawia się silna  potrzeba  przebywania ze sobą,  nieustających rozmów, do głowy przychodzi mnóstwo konstruktywnych  pomysłów na wspólne spędzenie czasu. Im dłużej trwa ten stan, tym lepiej dla dwojga ludzi, którzy się kochają i planują wspólną przyszłość.  Daje to szanse na rozwijanie się przy drugiej osobie, docieranie, wzajemne poznawanie.

Pomiędzy partnerami nawet tymi najbardziej zaangażowanymi, po wielu latach bycia ze sobą  może wkraść się rutyna.  Na skutek ciągłego bycia ze sobą po prostu przyzwyczajamy się do siebie. Codzienne schematyczne zachowania ograniczające  do obowiązków zawodowych oraz domowych  pochłaniają większość czasu. Trudniej wówczas o spontaniczność, kreatywność. 

Nadmiar obowiązków, ciągły pośpiech pochłaniają większość energii, nie mamy ochoty nawet ze sobą rozmawiać, bo o czym? Wszystko na swój temat już wiemy. O romantycznym spędzeniu wieczoru można zapomnieć. Z  czasem  wygasa potrzeba zabiegania o względy,  imponowania tej drugiej osobie. Skoro już mamy tą drugą połówkę dla siebie, to po co się starać?

Niestety taki tryb życia stwarza poczucie znudzenia się sobą. Nuda nie jest korzystna dla pary, może doprowadzić do pogorszenia relacji, a w wielu wypadkach przyczynić się do  rozpadu związku. Jak żyć żeby nie wpaść w sidła rutyny i nie utracić tego, na co przez długi czas wzajemnie się pracowało? Rozwiązań jest wiele, trzeba tylko określić, czy chcemy, aby nasz związek był nadal pełen atrakcji.  Czy warto nad nim popracować? Jeśli odpowiedź brzmi - tak, wówczas przyjmujemy optymistyczną wersję pełną wiary, iż wszystko da się zmienić, wystarczy włożyć trochę starań.

Kluczem do poprawy jakości związku  mogą posłużyć niżej wymienione przykłady.

Dlaczego nie odświeżyć zwyczajów z czasów, gdy umawiało się na randki, dbało o każdy szczegół spotkania. Zróbcie sobie niespodziankę i zaproście drugą osobę na randkę, niech to będzie na przykład restauracja, kolacja przy świecach w romantycznym klimacie. Zobaczycie, że wprowadzając się w taki nastrój łatwo przypomnicie sobie  miłe wspomnienia, pełne podekscytowania, które towarzyszyły wam podczas początkowej fazy związku. Im częściej takie czynności  będą uskuteczniane, tym lepiej dla waszych uczuć – nie mają szansy wygasnąć. Kiedy ostatnio czule żegnaliście się przed wyjściem do pracy, mówiliście przy tym czułe słowa?  Pielęgnujcie miedzy sobą  takie zachowania, a efekty będzie widać w waszych relacjach.

Jeśli to możliwe zadbajcie o to, aby wśród codziennych zajęć znaleźć te, które z przyjemnością wykonacie razem. Wspólne czerpanie radości z nich, jedynie  umocni wasz związek. Te same zainteresowania, hobby to świetny sposób na pozbycie się nudy. Najprostszym sposobem jest uprawianie sportu. Każda aktywna forma spędzania wolnego czasu przyniesie  podwójne korzyści. Oprócz tego, że poprawi kondycję fizyczną to polepszy samopoczucie. Pojawi się energia do działań, przy okazji pobudzi wyobraźnię do tworzenia wielu nowych pomysłów.

Jeśli macie wolny dzień nie spędzajcie go w domu, umówcie się ze swoimi dawno niewidzianymi znajomymi, wyjdźcie wspólnie do klubu. Odświeżajcie swoje kontakty z osobami, z którymi dawniej miło spędzaliście czas. Pomocnym sposobem na ponowne zainteresowanie się partnerem i obudzeniem uczuć może być chwilowa rozłąka. Zróbcie sobie urlop, odpocznijcie od siebie. Zobaczycie jak podczas nieobecności pojawiająca się tęsknota może was zbliżyć na nowo.  Uświadomicie sobie, że osoba, za którą tęsknicie jest niezastąpiona w waszym życiu. Warto być przy niej i dbać o pozytywne relacje, by każdy dzień był tym najwspanialszym, bo to przecież osoba, którą sami wybraliście i z którą chcecie być na stałe.

Tekst: Małgorzata Borkowska
Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Jak ważna jest dla Ciebie miłość
Jak czapla i żuraw...


Dodał(a): Karolina Czaja , Środa 26.10.2011 (aktualizacja: 2011-10-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
joanna86
Mądre słowa :)
Dodano: 2012-04-20 00:03:11 Zgłoś nadużycie
paula2509
:)
Dodano: 2011-10-29 14:02:52 Zgłoś nadużycie
niezapominajka123
Aha :)
Dodano: 2011-10-28 13:24:52 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×