Sekrety szczęśliwych kobiet: jak zawsze cieszyć się życiem?

Oto kilka przydatnych porad!

ThinkstockPhotos-83812897.jpg

Jest 5 rano, pies sąsiadów na piętrze wydziera się w niebogłosy, za oknem mży, a twój mąż zostawił w zlewie niedomyte naczynia. Czujesz ten nadchodzący nastrój i myśl z tyłu głowy: “to nie będzie mój dzień”? Wleczesz się do pracy, spóźniona, w poplamionym płaszczu i z nieumytymi zębami. I wtedy w biurze spotykasz tę zawsze rozpromienioną i totalnie wkurzającą koleżankę, która wręcz skacze między biurkami jak skowroneczek. Chcesz wiedzieć jak ona to robi?

Zobacz też: Zatrzymaj szczęście na dłużej! 


 

W domu ćwiczy wdzięczność

 

Zamiast wściekać się jak dziki pies widząc niedomyte naczynia i 25 nowych maili z rana, które napychają cię stresem w kilka sekund, poświęć ten czas dla siebie. Ile zajmie Ci czasu naprawienie błędów innych z rana i odpisanie na wszystkie maile - 15, 20 minut? Usiądź wygodnie w fotelu w cieplutkim szlafroku z ulubioną herbatą w ciepłych kapciach i pomyśl o tym, co ciekawego robiłaś będąc dzieckiem w takim momencie. Stres ucieknie jak wypuszczone powietrze z balona.


 

Ćwiczy. Regularnie

 

Opuściłaś znowu trening, bo mąż obiecał odebrać dzieciaki z przedszkola ale musiał zostać dłużej w pracy? A może ktoś zadzwonił pilnie z pracy gdy już rozkładałaś matę? Nie daj się wybić z rytmu, szukaj czasu dla siebie. Sama sobie podziękujesz za 20-30 lat przeglądając się w lustrze czy oglądając wstecz. 


 

Śpi tyle ile trzeba

 

A ty znowu wstałaś w nocy wkurzona psem za ścianą czy dzieckiem sąsiadów. Na wpół wyspana raczej nie stanowisz najlepszej mocy przerobowej, nie mówiąc o tym, że nie zyskasz zbyt wielu przyjaciół w pracy warcząc na nich z daleka. Zrób wszystko, co możliwe, by pozwolić sobie na potrzebną ilość snu. Na przykład się przeprowadź.

Zobacz też: Masz problem ze snem? Zobacz dlaczego!


 

Ignoruje pierdoły

 

Ktoś się na tobie wyżył? A może po raz 15-sty dostajesz telefon z call center, mimo, że prosiłaś by nie dzwonili już więcej? Zamiast zzielenieć ze złości, oddychaj spokojnie, aż poczujesz, że masz wszystko pod kontrolą. Nie bierz wszystkiego tak do siebie.


 

Otacza się ładnymi rzeczami

 

I mówiąc o ładnych rzeczach nie mam na myśli najdroższych ciuchów od projektantów. Aby poprawić sobie humor, czasami warto samej sobie kupić bukiet kwiatów albo sprezentować wizytę w spa czy na mani i pedi. Jesteś warta każdego grosza który na siebie wydasz. A gdy wydasz go rozsądnie, bądź pewna, że zwróci ci się po tysiąckroć.

Przeczytaj: Jak być kobietą 10/10?


 

Potrafi być egoistką

 

Zdrowy egoizm to podstawa udanego związku czy rodzicielstwa. Ty też jesteś ważna, nie daj nikomu sobie wmówić, że jest odwrotnie. Gdy potrzebujesz chwili dla siebie, po prostu weź wolne i zrelaksuj się.


 

Nie boi się wybuchnąć

 

Najważniejsze to kontrolować ten gniew i wiedzieć, jak odpowiednio go rozładować. Zamiast krzyczeć na asystentkę, która źle skserowała milion kartek, uderz w poduszkę czy pobiegnij na trening. Dobrze skierowana złość pozwoli ci wypuścić negatywną energię - a przecież właśnie to próbujesz osiągnąć, nieprawdaż?


Źródło: Purewow

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Środa 13.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×