Ślub w wieku 20 lat - dobry czy zły pomysł?

Czy jest dobry czas na powiedzenie sakramentalnego tak?

ThinkstockPhotos-504282184.jpg

Ślub w młodym wieku niegdyś był sprawą na porządku dziennym. Małe i krótkie świętowanie, bez większego zamętu. Wystarczyło trochę uczucia bądź porozumienie rodziców, by kobieta nawet w wieku 15 czy 16 lat była już młodą mężatką i gospodynią domu. W dzisiejszych czasach ta granica się nieco przesunęła. Nadal jednak nie brakuje chętnych by wziąć ślub w wieku 20 lat. To dobry czy raczej zły pomysł?

Zobacz też: Kiedy rodzina naciska na ślub 


Świat ewoluuje i nieustannie się zmienia. Jeszcze 30 lat temu nasze mamy wychodziły za mąż po przekroczeniu 20stego roku życia. Teraz na młodych biorących ślub w tym wieku patrzy się raczej spod oka, po kątach pytając znajomych czy Młoda nie jest przypadkiem w ciąży. Zwyczajnie nie jest to już tak normalne jak kiedyś.

Polecamy: Ślub kościelny po cywilnym 


Co zatem oferuje 20-latce dzisiejszy świat skoro wszyscy tak bardzo namawiają do odkładania w czasie tego momentu? Przede wszystkim szerszą edukację i dobrą zabawę do rana! Dzisiaj studia kończy się rzadko wcześniej niż przed 26-tym rokiem życia. Poza tym, kto chciałby się skazywać na dodatkową odpowiedzialność, gdy można tego uniknąć? 


Psycholodzy twierdzą, że głównym powodem mniejszej ilości osób, które się pobierają w wieku 20 lat jest przede wszystkim koszt organizacji wesela, niedojrzałość oraz chęć nacieszenia się życiem przed rozpoczęciem “poważnego” życia, które mało komu kojarzy się z wesołym okresem.

Zobacz też: EXCLUSIVE: 20-letnia rozwódka 


Źródło: Elitedaily

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Magda Zdanowska , Sobota 14.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Wyszłam za mąż w wieku 21 lat, bez przymusu, bez konieczności. Po prostu z miłości.Oboje już pracowaliśmy. Nic nam nie blokowało możliwości osobistego rozwoju czy kształcenia. Jesteśmy po ślubie 20 lat i to był piękny czas. Jak w każdym małżeństwie były i ciężkie chwile i łzy. Bo takie jest życie, ale nie zmieniłabym niczego. Czy 20 lat na zawarcie małżeństwa to za wcześnie czy nie to kwestia indywidualna. Zależy od dojrzałości emocjonalnej, psychicznej dwojga ludzi a nie od ich metryki.
Dodano: 2016-05-17 09:12:28 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×