W jakim wieku osiągamy największe szczęście? Naukowcy już wiedzą!

Czy istnieje "wiek idealny"?

najwiekszeszczescie.jpg

Powszechnie uważamy, że to właśnie młodość jest najpiękniejszym okresem w naszym życiu. Zazwyczaj to właśnie w tym czasie nie musimy przejmować się problemami (które rozwiązują za nas nasi rodzice), a nasze życie wypełnione jest beztroską. Okazuje się jednak, że jeśli chodzi o szczęście, nie tylko wiek jest najważniejszy!

Badania przeprowadzone przez London School of Economics and Political Sciences wykazały, że największe szczęście osiągamy w wieku 23 i... 65 lat. W eksperymencie wzięło udział 23 tysiące respondentów w wieku 17-85 lat. Musieli odpowiedzieć na konkretne pytania dotyczące ich emocji w różnych okresach w życiu. Wnioski są zaskakujące. Okazuje się, że to własnie starsi ludzie czują się dobrze i pewnie we własnej skórze- nie odczuwają presji społeczeństwa i zazwyczaj mogą skupić się na swoich pasjach. To także moment, w którym najgorsze rzeczy mają już za sobą- każdy kolejny problem nie napawa ich aż takim przerażeniem jak wtedy, gdy byli młodsi.

To właśnie seniorzy są bardziej pewni siebie niż 20 i 30-latkowie. Podczas badań londyńskich naukowców aż 66% osób po 65 roku życia zgodziło się z tą tezą. Wśród respondentów w wieku 18-24 lata było to zaledwie 59%. 

Skąd bierze się szczęście w wieku 23 lat? To zazwyczaj moment, w którym powoli kończą się studia, ale nie trzeba jeszcze podejmować pracy zawodowej. Dojrzali studenci mogą liczyć na pomoc rodziców bez ponoszenia odpowiedzialności za wszystkie "dorosłe" sprawy. Pierwszy kryzys pojawia się dopiero w wieku 25 lat.

Zdjęcie: iStock

Źródło: Dailymail.co.uk 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 26.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×