W Japonii ruszyła nowa oryginalna kampania przeciw przemocy w rodzinie - zobaczcie

Przemoc w rodzinie to problem, z którym zmagają się kraje na całym świecie. W Japonii ruszyła właśnie bardzo ciekawa i dość szokująca kampania społeczna, zobaczcie.

przemoc w domu.jpg

W Japonii ruszyła nowa oryginalna kampania przeciw przemocy w rodzinie - zobaczcie

 

Przemoc w rodzinie to wciąż bardzo duży problem. Powstaje coraz więcej fundacji i ośrodków pomocy, które mają wspierać osoby dotknięte przemocą. Jednym z elementów uświadamiania tego jak ważny jest to problem są także kampanie społeczne. 

Te ostatnie mają przede wszystkim sprawiać, by społeczeństwo nie przechodziło obojętnie wobec krzywdy, która dzieje się za drzwiami domu. Ważne jest także, by każdy z nas uświadomił sobie, że pewne czynniki mogą zmieniać nas i sprawiać, że stajemy się agresywni, choć w głębi tego nie chcemy. 

 

Niedawno w Japonii ruszyła nowa kampania, która ma uświadamiać o tym, że alkohol bardzo często wywołuje agresję i jest w tym kraju najczęstszym powodem przemocy domowej.

Zobacz też: ZAATAKOWANA KOBIETA WEZWAŁA POLICJĘ DZIĘKI APLIKACJI DO ZAMAWIANIA PIZZY 

W japońskich barach, gdy zamawia się drinka, dostaje się podstawkę z portretem kobiety. Jest to jednak dość niezwykła podstawka, gdyż pod wpływem zimnej szklanki uaktywnia się na niej specjalna farba, a na twarzy kobiety pojawiają się... siniaki. 

Ma to na celu uświadomić ludziom, że to właśnie alkohol jest głównym powodem przemocy w stosunku do kobiet i do pozostałych domowników.

Myślicie, że taka kampania będzie skuteczna i poruszy społeczeństwo? 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: YouTube


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 18.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×