Wiza na miłość

Każdy wie, że związki na odległość bywają skomplikowane i wymagają pielęgnacji. Jednak są pary, które pokonują tę granicę, a z pomocą przychodzi wiza otrzymywana na 90 dni! Jesteście ciekawi historii takich par? Oto wybrane spośród tych, które poznacie w programie stacji TLC "Wiza na miłość".

Wiza na miłość

Wiza na miłość


Miłość nie zna granic, dlatego też często zakochujemy się w osobach, które mieszkają daleko od nas. Wszystko jest do pokonania jeżeli rzecz się dzieje na przestrzeni jednego kraju, lecz co zrobić, kiedy państwa, czy nawet kontynenty są różne? Z pomocą dla zakochanych przychodzi wiza K-1, którą się otrzymuje na 3 miesiące. Kamera programu "Wiza na miłość" towarzyszy zakochanym postanawiającym rzucić wyzwanie losowi i pobrać się w ciągu 90 dni. Szok kulturowy, bariera językowa i stres związany z poznaniem rodziny narzeczonego to tylko niektóre z wyzwań, z jakimi przyjdzie zmierzyć się zakochanym kobietom.     

Osoba, która otrzymała wizę K-1 musi zawrzeć związek małżeński bezwzględnie w ciągu 90 dni od momentu przekroczenia granicy Stanów Zjednoczonych. W Urzędzie Imigracyjnym musi zostać przedstawiony akt małżeństwa wydany i podpisany przez odpowiedni organ.

Wizy nie mogą otrzymać osoby, które NIGDY się nie spotkały. W Urzędzie należy udowodnić, że doszło do spotkania np. przedstawiając wspólne zdjęcie.

Korzystając z wizy należy poślubić tę osobę, która zainicjowała proces wizowy w USA i podpisała zaproszenie. Jeśli para rezygnuje ze ślubu, nie istnieje możliwość by korzystając z tej samej wizy poślubić innego obywatela USA. Należy wówczas niezwłocznie opuścić USA i na nowo rozpocząć proces ubiegania się o wizę. Jeśli dojdzie do zawarcia związku małżeńskiego z inną osobą, nie można się z tego tytułu ubiegać o zieloną kartę, a Urząd Imigracyjny może wystawić nakaz deportacji.

Jakie historie się przydarzają? Zobaczcie! Możecie je także obejrzeć w programie "Wiza na miłość", którego emisja odbywa się w piątki o 21:30 w telewizji TLC.

RUSS I PAOLA

Russ miał 26 lat, kiedy poznał Paolę pochodzącą z małego miasteczka, temperamentną Kolumbijkę. Z zawodu jest inżynierem-informatykiem obsługującym platformy wiertnicze i dlatego jest zmuszony do nagłych wyjazdów w najbardziej odległe krańce świata. W ramach jednego ze zleceń został wysłany do pracy w Kolumbii, gdzie na imprezie poznał Paolę. Dziewczyna zaczepiła go z zamiarem ćwiczenia angielskiego. Po tygodniu spędzonym razem, Russ musiał nagle wracać do USA. Mimo to para utrzymywała intensywny kontakt i po roku od ich spotkania chłopak ponownie przyleciał do Kolumbii i oświadczył się Paoli. By zaoszczędzić na ślub i wesele, narzeczeni postanowili zamieszkać ze sceptyczne nastawionymi do planów Russa rodzicami, co szybko okazało się jednak złym rozwiązaniem. Czy zniosą restrykcyjne zasady panujące w domu rodziców Russa? Jak zareaguje Paola, gdy okaże się, że mają spać w osobnych sypialniach? Spokojne usposobienie mieszkańców Oklahomy będzie wielkim zaskoczeniem dla żywiołowej Latynoski. Przeprowadzka do USA wiąże się z niemałym szokiem kulturowym - Paola musi wczuć się w klimaty country, zacząć nosić kowbojskie buty i odkryć w sobie pasję do baseballu, narodowego sportu Amerykanów. Głośny styl bycia, imprezy i nocne życie - codzienność Paoli w Kolumbii będą musiały ustąpić miejsca bardziej leniwej atmosferze rodzinnych spotkań przy barbecue.

Wiza na miłość

Wiza na miłość


ALAN i KIRLYAM

Alan, 29-letni Mormon, poznał Kirlyam podczas misji religijnej, którą pełnił w Brazylii. 21-letnia Kirlyam to skromna dziewczyna pochodząca z małego rolniczego miasteczka położonego w głębi kraju. Od momentu pierwszego spotkania spędzili ze sobą tylko kilka dni przerywanych 2-tygodniowymi wyjazdami Alana. Mimo to zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia i postanowili się pobrać. Przyjazd do USA będzie dla nieśmiałej Kirlyam prawdziwym szokiem. Najbardziej dokuczać jej będzie tęsknota za rodziną, a szczególnie za mamą, z którą była bardzo związana. Nowe, obce otoczenie również wywrze na nią niemały wpływ. W rodzinnym miasteczku dziewczyny nie było bieżącej wody ani ogrzewania, a elektryczność uznawano za luksus. Jak poradzi sobie w tętniącym życiem Los Angeles?

Ponieważ oboje są mormonami i złożyli śluby czystości przedmałżeńskiej, Kirlyam musi zamieszkać z rodzicami Alana. Jak przyszli teściowie przyjmą wieści o ślubie? Czy zaakceptują nieśmiałą dziewczynę z Brazylii? Jak Kirlyam poradzi sobie z barierą językową i nieznanym otoczeniem? Czy Alanowi uda się dotrzymać ślubów czystości?

Wiza na miłość

Wiza na miłość


LOUIS I AYA

Louis, 33-letni rozwiedziony ojciec dwóch chłopców, postanowił poszukać miłości w Internecie. Na profil Ayi, 30-letniej Filipinki, natknął się przypadkiem przeglądając jeden z portali randkowych. Po kilku tygodniach spędzonych na czatach oraz video-rozmowach Aya i Louis zakochali się w sobie. Mężczyzna postanowił przylecieć na Filipiny i utwierdzić się w przekonaniu, że Aya jest tą jedyną. Po tygodniu razem Louis oświadczył się dziewczynie.  Przyjmując oświadczyny Aya wiedziała, że poza stresem związanym z przeprowadzką i szokiem kulturowym, będzie musiała również zdobyć akceptację rozbrykanych synów Louisa. Sytuacji nie ułatwia fakt, że opiekę nad chłopcami sprawuje również była żona Louisa, bardzo nieufna wobec Filipinki i sceptycznie nastawiona do planów matrymonialnych swojego eks. Czy Ayi uda się zdobyć zaufanie kobiety? Do czego zdolna będzie była żona, by upewnić się, że Aya ma uczciwe zamiary?

Pochodzenie Ayi nie ułatwi jej aklimatyzacji. Stereotyp żony z katalogu jest silnie zakorzeniony w świadomości Amerykanów, którzy z pogardą wyrażają się o mieszkankach biednych państw, przyjeżdżających do USA w poszukiwaniu męża. Czy Louisowi i Ayi uda się przezwyciężyć przeciwności losu i w ciągu 90 dni zorganizować ślub swoich marzeń? Jak ułoży się ich relacja, gdy nagle zamiast spotkań na chacie, zaczną spędzać ze sobą 24 godziny na dobę?

Wiza na miłość

Wiza na miłość


To tylko niektóre takie historie. Znacie jakieś z własnego doświadczenia?


Źródło/ Foto: TLC
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 04.04.2014 (aktualizacja: 2014-04-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
zoja
Są różne sytuacje w życiu i ciężko wszystko jest przewidzieć. Uważam jednak, że nie warto się zbytnio wszystkim przejmować lecz iść na przód mimo wszystko. Podziwiam takie osoby, które mimo przeciwności losu są ze sobą i walczą o swoje szczęście. Mnie bardzo interesują tematy związane z miłością, związkami czy też małżeństwem. Dlatego tez jestem częstym gościem takich miejsc jak to https://www.mydwoje.pl/Poradni/Randki/Buziak-calus-pocalunek-co-znaczy są tam ciekawe i inspirujące treści. Uważam, że warto sobie tam zaglądać :)
Dodano: 2017-07-31 22:56:16 Zgłoś nadużycie
Anonim
Danielle and Mohamed....czy ta baba nie widzi siebie w lustrze? Jest starsza o 15 lat, otyla do przesady i odpychajaca....musi miec bledne mniemanie o sobie.
Dodano: 2017-02-13 20:51:25 Zgłoś nadużycie
Anonim
Moja znajoma wyjechała do USA na studia ale na miejscu okazało się, że wcale nie jest tak o to łatwo. Gdy wiza turystyczna zaczeła jej wygasać, jej chłopak z bodajże Bostonu szybko się jej oświadczył, żeby nie musiała wracać do Polski. Mam nadzieję, że są teraz szcześliwi... troche na wariata to wszystko zorganizowali. Z tego co wiem, kolezanka ciagle nie dostala prawa pobytu, czyli nie moze pracowac, wyrobic sobie prawa jazdy, nic...
Dodano: 2014-04-04 16:22:07 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×