Zdrada emocjonalna

Zdrada partnera - pierwsze co przychodzi do głowy, to seks, lecz w tej kwestii mamy także do czynienia ze zdradą emocjonalną, którą niektórzy oceniają jako jeszcze bardziej bolesną. Zobaczcie, co na nią wskazuje.

Zdrada emocjonalna

Zdrada emocjonalna


Zdrada zazwyczaj przynosi nam na myśl sceny, rodem z filmu, w których górę bierze pożądanie, nagły przypływ emocji, tajemne telefony, seks, jak w "Uwodzicielu", w którym Robert Pattison grał amanta wdającego się w gorące romanse z bogatymi kobietami, lecz co ze zdradą, której tak naprawdę nie da się uchwycić wzrokowo? Chodzi o zdradę emocjonalną, która oprócz dreszczyku opanowującego nasze ciało, bierze górę także nad naszym umysłem. Często jest ona uważana nawet za bardziej bolesną dla drugiej strony.

Zdrada emocjonalna jest ciężka do odkrycia nawet przez samą siebie, ponieważ możemy sobie wmawiać, że drugi mężczyzna, to przecież tylko nasz przyjaciel, lecz czy jest to osoba, o której jednocześnie mówicie swojemu partnerowi? Oczywiście możecie poznawać nowych ludzi, zawierać ciekawe znajomości, lecz czy nie powinno się dzielić ze swoim wybrankiem nowymi wydarzeniami z życia, a z jakiegoś powodu akurat tę sytuację zaczynacie ukrywać? Jasne jest to, że brak rozmowy na ten temat można tłumaczyć zazdrością partnera, lecz kiedy milczysz z powodu lęku przed ograniczeniem wolności, powinna Ci się zapalić czerwona lampka. W takich momentach pomocne jest jednak opowiedzenie o koledze, ponieważ przestaje być już taki tajemniczy i czar czasem pryska.

Kolejny powód do czerwonej lampki, to sytuacje, w których przyjaciela stawiasz na najwyższym miejscu - jest ważniejszy od pracy, a rozmowa, czy odpisanie mu na maila zajmuje Ci czas, który powinnaś poświęcić swojemu partnerowi - brzmi znajomo? A może zaczynasz mu się zwierzać, a w sytuacjach awaryjnych wykręcasz jego numer, zamiast do najbliższego dotąd mężczyzny, czyli męża? To sygnały, że zmieniasz swoje priorytety.

Zdrada emocjonalna

Zdrada emocjonalna


Następną oznaką, nad którą powinnaś pomyśleć przy próbie odkrycia zdrady emocjonalnej jest porównywanie. Zazwyczaj w czasie kontaktu z przyjacielem podziwiasz jego ubiór, poczucie humoru i inne cechy, a przy tym wydaje Ci się, że Twój stały partner wypada przy nim blado? Zapewne już się przyzwyczaiłaś do swojego mężczyzny, a inny po prostu okazuje się swego rodzaju nowością.

Najmniejszy krok od zdrady fizycznej dzieli Cię w momencie, kiedy zaczynasz uparcie śledzić komórkę w celu sprawdzenia, czy nie otrzymałaś od niego wiadomości, notorycznego sprawdzania skrzynki mailowej, a w momencie ich zauważenia nie tylko z zaciekawieniem je czytasz, ale także towarzyszy Ci nieznane wcześniej uczucie, być może nawet dreszczyk podniecenia.

Zdrada emocjonalna jest wyczuwalna przez partnera, lecz dla nas samych staje się ciężka do określenia. Oczywiście działa ona w dwie strony - w ten sposób zdradzają tak samo kobiety, jak i mężczyźni. Należy też mieć na uwadze, że często od niej jest tylko niewielki krok do zdrady fizycznej, dlatego najlepiej zauważyć ją jeszcze w zalążku i przerwać znajomość, gdyż możemy stracić coś naprawdę ważnego.

Przeżyłyście zdradę emocjonalną?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 27.03.2014 (aktualizacja: 2014-03-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Doznałam tego samego, zdrady fizycznej nie było. ale emocjonalna tak, pomoc w sprawach trudnych dla niej tak, kiedy go "przywarlam do muru", że o wszystkim wiem,( a wiedziałam) stwierdził że ją traktuje jak córkę, różnica 22 lat (ona 28, on 50), nigdy się tak nie uśmiałam do bólu) , swoim dzieciom nie miał czasu..... zastanawiam się nad rozwodem
Dodano: 2017-12-28 22:20:58 Zgłoś nadużycie
Anonim
Mój Partner też mnie zdradził i traktuje jak Koleżankę z Podwórka albo z Piaskownicy i zostaam Porzucana,wiele obiecywał i co brał ode mnie ostatnie Pieniądze i chciał więcej nawet Przestał mnie kochać byłam dla niego tylko zabawką która jest ni kim nie siły cierpię jak go nie na w moim sercu a tak Kochałam a on jest taki obojętny zimny jak bez serca które niby na ale spodniach i między jego hujem
Dodano: 2015-12-26 19:17:06 Zgłoś nadużycie
Anonim
to coś okropnego, nikomu nie życzę. Czujesz się gorsza, spada samoocena, a co za tym idzie, nie potrafisz sobie poradzic z najmniejszymi problemami... ale zostajesz w tym zwiazku, bo myślisz, ze to tylko przyjaciółka, że to nie jest zdrada...
Dodano: 2014-05-05 23:36:23 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×