Znajdź miłość jesienią

Jeśli właśnie się zorientowałaś, że jesień znów zaskoczyła cię w "stroju" singielki, nie ma co rozpaczać. Nawet, jeśli na tegoroczne wakacje wybierałaś się z jasnym celem, by poznać tam kogoś na resztę życia – nic nie stoi na przeszkodzie, by udało ci się to właśnie teraz. Jesień to tak samo dobry moment na znalezienie partnera jak każdy inny…

Znajdź miłość jesienią

Znajdź miłość jesieniąTradycyjnie o tej porze roku dopadł cię smutek, melancholia, zmęczenie… Typowo jesienny nastrój, który za chwilę udzieli się także twojemu otoczeniu. Chcesz tego? Naprawdę uważasz, że warto tracić czas na narzekanie i zamartwianie się, że jeśli tak dalej pójdzie, to zanim się obejrzysz, znów będziesz witać kolejny rok bez superfaceta u twego boku?


Może jednak warto skupić się na tym, co możesz zrobić dla siebie już teraz i zapamiętać ten czas jako najwspanialszy okres w tym roku?

Pogódź się z tym, że póki co jesteś sama. Nie wmawiaj sobie jednak, że skoro nikogo nie masz – inni myślą sobie o tobie „z nią coś jest nie tak”. Jest tak z jakiegoś powodu i to ty znasz go najlepiej. Jeśli byłaś w tym roku na wspaniałym urlopie, ale nie udało ci się tam poznać nikogo ciekawego – najwyraźniej skupiłaś się na odpoczynku, a nie uganianiu za wakacyjną miłością. Jeśli kogoś poznałaś, ale kontakt między wami się urwał – trudno, widocznie nie byliście dla siebie stworzeni, coś poszło nie tak, nie zaiskrzyło. Nie warto tego teraz roztrząsać. Zamknij rozdział, pt. "To już było" i otwórz kolejny "Tak wiele przede mną".

Kliknij i zobacz, czy to luźna znajomość czy poważny związek?


Powspominaj. Pozwól jesiennej aurze, by udzieliła ci się – nawet tym nieco melancholijnym – nastrojem. Czy zawsze musi być głośno i radośnie? Spędź trochę czasu sama ze sobą. Wyciągnij zdjęcia, które do tej pory oglądałaś tylko w towarzystwie przyjaciół lub rodziny. Mogą to być fotografie z ostatniego roku – z pięknych wakacji, udanych imprez, spotkań. Przypatrz się sobie dobrze i zastanów się, gdzie wyglądasz na naprawdę szczęśliwą i zrelaksowaną. W których z tych sytuacji czułaś się wyjątkowo dobrze? Możesz być zaskoczona, na pewno dostrzeżesz w sobie coś, na co wcześniej nie zwróciłaś uwagi.

Jeśli masz swój profil w portalu randkowym – zweryfikuj to, co w nim zamieściłaś. O ile portale społecznościowe są miejscem, gdzie przede wszystkim podtrzymujesz i rozwijasz znajomości ze świata realnego, o tyle randki wirtualne mają ci przysporzyć tych nowych. Na pewno chciałabyś się im przedstawić w fajnym, ciekawym (nie czytaj idealnym) świetle.

Kliknij i poznaj rady dla świeżo upieczonej singielki!


Wybierz zdjęcia, które najlepiej oddają ciebie, pokazują miejsca, które kochasz i sytuacje, w których czułaś się świetnie. Dobrze wiesz, jak wiele można powiedzieć, nie używając słów. Dla mężczyzny ciekawego kobiety będzie to piękna wycieczka i idealny bodziec do zrobienia pierwszego kroku. Nie jest tajemnicą, że zdjęcie to pierwszy i zwykle najważniejszy element profilu, na który zwracamy uwagę. Sposób, w jaki siedzimy, to, jak na coś patrzymy – daje nam ogólny obraz osoby, której jeszcze nie znamy. Jeśli znajdziemy w tym obrazie coś, co nas przyciągnie, urzeknie, zatrzyma na dłużej – jest duża szansa na niebanalny początek nowej znajomości.

Flirtuj i randkuj. Naukowcy twierdzą – co na pewno możesz potwierdzić – że flirtowanie poprawia nastrój. Dodajmy, że jest także świetnym sposobem na utratę zbędnych kalorii. Gdy uwodzisz, flirtujesz, z drżącym sercem wysyłasz wiadomości, gdy przygotowujesz się do randki z nowo poznanym mężczyzną - spalasz więcej kalorii niż podczas stosowania diety czy biegania. Okazuje się, że kobiety, flirtując, spalają do 95 kalorii na minutę! Warto?

Brakuje ci pewności siebie, w dodatku często jest tak, że sama nie wiesz, czego chcesz? Masz do tego prawo - nikt nie twierdzi, że od pierwszej wymiany zdań do spotkania powinien minąć tydzień, miesiąc, czy dwa. Trzymaj własne tempo. W tej sytuacji portal randkowy będzie dla ciebie dobrym miejscem, bo tu raczej dla wszystkich jest jasne, że od poznania do bezpośredniego kontaktu musi minąć trochę czasu. Tutaj, ty i twoi nowi znajomi, oswajacie się ze sobą, nabieracie do siebie zaufania, poznajecie każdego dnia coraz lepiej. To komfort, którego nie masz, poznając kogoś przypadkowo w klubie czy na siłowni – choć oczywiście to tak samo dobre miejsca na spotkanie swojej drugiej połówki.

Kliknij i dowiedz się, jak się bronić przed natrętami!

Jedno jest pewne – w sieci nie stajesz z nikim twarzą w twarz, możesz pisać niezobowiązujące maile, poruszać wiele tematów, mając czas na zastanowienie się, analizę tego, co chciałabyś przekazać. Możesz prowadzić długie rozmowy, nie wyskakując spod ciepłego koca. Jesienią, gdy dni stają się coraz krótsze, a tobie często nie chce się wychodzić z domu – masz dobrą okazję, by bez wyrzutów sumienia spędzić nieco więcej czasu przed komputerem. Wiosną wszystko sobie przecież odbijesz ;)

Bądź kolorowa. Właśnie jesienią powinnaś postawić na małe i większe szaleństwa. Dlaczego latem stać cię na zwariowane szorty i balerinki, a teraz szybko i najchętniej niezauważalnie przemykasz między klatką schodową a przystankiem autobusowym? Wybiegasz pospiesznie ze spotkania z koleżanką i po trzech minutach znikasz w taksówce? Noś kolorowy parasol, owiń szyję odblaskowym szalikiem, idź na spacer i rozglądaj się, życzliwie patrząc na ludzi wokół. Będziesz zaskoczona, jak wiele osób zwróci na ciebie uwagę, jak wielu mężczyzn odwzajemni twój uśmiech.

Poczujesz się świetnie, bo życzliwość ze strony nieznajomych jest nam wszystkim potrzebna, ładuje akumulatory i sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi. Spróbuj przy pierwszej lepszej okazji - daj przykład innym.

Czekaj na księcia z bajki, ale doceniaj także nowych przyjaciół. Każda znajomość, która nie kończy się wielką miłością i związkiem jest dla ciebie wartością dodaną. Każda relacja czegoś cię uczy, pozwala ci lepiej poznać samą siebie. Możesz zyskać fajnego kumpla albo dobrego przyjaciela, który także będzie ci dawał poczucie bezpieczeństwa. Ważne, abyś nie traktowała każdego mężczyzny jak potencjalnego męża a portalu randkowego jak narzędzia, które ci go znajdzie w kilka minut.

Pamiętaj, że budowanie związku to proces
, krok po kroku. Nie próbuj przeskoczyć żadnego z ważnych jego etapów, tylko dlatego, że już wkrótce szykuje się superimpreza u znajomych lub cała twoja paczka spędzi już za dwa miesiące sylwestra w górach, a ty za nic w świecie nie chcesz tam jechać sama.

Postaw sobie jasny cel: tej jesieni chcę lepiej poznać samą siebie, chcę nawiązać jakąś ciekawą znajomość, będę miała oczy szeroko otwarte. Kto wie, może przy odrobinie szczęścia zimę będziesz już witać w towarzystwie kogoś bardzo, bardzo interesującego…

Autor: Sylwia Stodulska-Jurczyk


sympatia_logotyp.jpg
Foto: ThinkstockDodał(a): Bogumiła Grassmann , Wtorek 30.10.2012 (aktualizacja: 2012-10-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×