3. rocznica śmierci Amy Winehouse

Żyła szybko, intensywnie i zdecydowanie za krótko! W ciągu swojego 27-letniego życia zdołała jednak zachwycić szerokie grono słuchaczy swoim niebywałym talentem wokalnym, wrażliwością i nietuzinkową osobowością.

3. rocznica śmierci Amy Winehouse

3. rocznica śmierci Amy Winehouse

Zadebiutowała w 2003 roku albumem "Frank", już wtedy oczywiste było, że ta dziewczyna urodziła się aby śpiewać. Sławę przyniósł jej wydany dwa lata później album "Back to Black" po którym kariera artystki nabrała niewiarygodnego tempa, niestety zbyt dużego jak się później okazało. Na albumie wyprodukowanym przez Marka Ronsona znalazły się  hity na punkcie których absolutnie oszaleliśmy m.in. "Rehab", "You Know I'm No Good", "Just Friends", "Love Is a Losing Game" czy tytułowa. Ten krążek wyróżniony został aż pięcioma nagrodami Grammy.

Amy Winehouse bez wątpienia możemy zaliczyć do grona najwybitniejszych diw soulowego śpiewu naszych czasów. Trzeba też przyznać, że jak na tak młody wiek pozostawiła po sobie klika znakomitych tekstów. Czerpała sporo z twórczości swoich idolek Etty James i Billie Holiday, zarażając nowe pokolenie miłością do soulu i jazzu.

Oficyna Bluewater Productions z okazji trzeciej rocznicy śmierci artystki przygotowała specjalny komiks w hołdzie Amy Winehouse. Jego twórcami są Michael L. Frizell i Jayfri Hashim. Sentymentalna publikacja komiksowa ukaże się  pod nazwą "Tribute: Amy Winehouse" już dzisiaj i będzie można zakupić ją na  iTunes.

Rocznica śmierci Amy Winehouse przypada na 23 lipca, tego dnia nie można spędzić nie wysłuchawszy ani jednego utworu z bogatego repertuaru, który pozostawiła  po sobie. W szczególności polecamy nagranie live utworu "Valerie"!

Amy Winehouse - RehabAmy Winehouse - You Know I'm No Good

Amy Winehouse - Valerie (Live)


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto:YouTube/FameFlynetDodał(a): Marietta Przybyłek , Środa 23.07.2014 (aktualizacja: 2014-07-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×