5. LGBT Film Festival 2014

Święto kina LGBT startuje już dzisiaj! Sympatycy i miłośnicy, w dniach 4-10 kwietnia drzwiami i oknami można uderzać w progi warszawskiej Kinoteki, która znacząco poszerzy w owym czasie horyzont postrzegania.

5. LGBT Film Festival 2014

5. LGBT Film Festival 2014

Zaproszeni są wszyscy, zainteresowani czy też spragnieni. Czego? Kina dalekiego od konwencjonalnych obrazków, na których wychowali się nasi rodzice, czyli filmach bestialsko okrojonych przez baczne oko cenzora. Dzisiaj mamy to szczęście, że patrzeć nikt nam nie zabroni, możemy patrzeć do woli.

Festiwal Film Festival w tym roku odbędzie się po raz piąty, to całkiem niezły wynik, oby tak dalej. Grono widzów z roku na rok rośnie, a to o czymś już świadczy. Na pewno nie o tym, że z latami zwiększa się odsetek ludzi homoseksualnych, więcej osób ma jednak odwagę się do tego przyznać, lub po po prostu żyć w zgodzie ze sobą. Ciesząc się w pełni miłością, która przychodzi, o zdanie nie pyta, jest.


W repertuarze znajdą się m. in. takie tytuły jak:

"BRUNO & EARLENE GO TO VEGAS" - debiut reżyserski ekscentrycznego reżysera Simona Savory, którego gościć będziemy podczas festiwalu.

"THE RUGBY PLAYER" - historia Marka Binghama, sportowca - geja, jednego z pasażerów samolotu, który 11 września 2001 roku rozbił podczas zamachów terrorystycznych w USA.

"NIE WIEM DLACZEGO" - pierwszy film, który powstał zaraz po tym jak indyjski parlament uznał, że homoseksualizm nie jest przestępstwem. Gośćmi festiwalu będą aktorzy odgrywający główne role w filmie.

"KAMPANIA NIENAWIŚCI" - nowy film Michaela Lucasa, który pokazuje z jakimi problemami zmagają się osoby homoseksualne w Rosji.

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasowe

Dodał(a): Marietta Przybyłek , Piątek 04.04.2014 (aktualizacja: 2014-04-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×