A Ty znasz Osiecką?

Lubisz, cenisz, miłujesz twórczość Agnieszki Osieckiej i wydaje Ci się, że wiesz na jej temat wszystko, a może pragniesz dowiedzieć się więcej? Na rynek trafi publikacja "Dzienniki", która uchyli kolejny rąbek tajemnicy, skrywanej przez wybitną poetkę.

A Ty znasz Osiecką?

A Ty znasz Osiecką?


8 października do księgarń trafi długo oczekiwany I tom "Dzienników" Agnieszki Osieckiej, obejmujący wczesne zapiski przyszłej poetki z lat 1945-1950. Jeśli nie znacie twórczości tej wyjątkowej poetki, jest to dobry moment aby rozpocząć swoją wielką podróż w świat kobiecej liryki. "U mnie jest blisko z serca do papieru." - te słowa zostały zapisane przez Agnieszkę w 1992 roku, tej dewizie wierna była od najmłodszych lat. Co z serca Osieckiej wylało się na pergamin w latach młodzieńczych, kiedy to ma się najśmielsze, najbardziej nieokrzesane myśli?

Dzienniki - pisane od dziewiątego roku życia aż do śmierci Poetki – to najintymniejszy z wszystkich tekstów Agnieszki Osieckiej. I choć w wielu swoich wierszach, z właściwą sobie lekkością, przemycała prywatny ton, dopiero tutaj wolna jest od jakiejkolwiek cenzury wobec samej siebie. Do bólu szczera, prawdziwa, a tym samym dla wielu Czytelników kontrowersyjna.
Pierwszy tom „Dzienników” Agnieszki Osieckiej obejmuje lata 1945–1950 i otwiera wielotomową edycję. Jedno z największych i najbarwniejszych dzieł polskiego pamiętnikarstwa na pewno wywoła burzę wokół postaci Autorki. Po latach narosłych mitów i plotek oddajemy głos Jej samej. Zgodnie z życzeniem samej Poetki – kiedy Jej już nie ma. Choć przecież jest…

Zachęcamy do obejrzenia zapowiedzi "Dzienników"!


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasowe/YouTubeDodał(a): Marietta Przybyłek , Wtorek 01.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×