Agata Duda - Kim jest żona nowego prezydenta?

Za nami wybory. Zacięta walka o głosy pomiędzy Andrzejem Dudą i Bronisławem Komorowskim trwała do ostatnich chwil kampanii. Ostatecznie wygrał reprezentant PiS. Przyjrzyjmy się bliżej sylwetce Pierwszej Damy, którą zostanie jego żona, Agata Duda.

Agata Duda.JPG

Kampania prezydencka nie należy do najprostszych. To ogromny stres, a także wysiłek fizyczny. Tegoroczne wybory wygrał Andrzej Duda, przy którego boku przez całą kampanię dzielnie stała żona Agata i córka Kinga.

Żonę mogliśmy oglądać m.in. w wyborczych spotach, na których namawiała społeczeństwo do głosowania na swojego męża, a córka wywołała spore zainteresowanie, kiedy pojawiła się na zorganizowanym TweetUpie.

Jak wiadomo, nie tylko prezydent jest naszą reprezentacją, ale także jego żona - Pierwsza Dama. Jaka jest Agata Duda?

To córka poety i prozaika Juliana Kornhausera. Na co dzień pracuje w krakowskim liceum jako nauczycielka języka niemieckiego. Z mężem poznała się, kiedy byli na trzecim roku studiów i od tamtej pary tworzą związek. Ślub wzięli w 1994 roku.

Agata Duda dawniej trzymała się z dala od polityki. Nie miała najmilszych wspomnień - jej ojca internowano w stanie wojennym. Jednak kiedy mąż stał się kandydatem na prezydenta, dzielnie go wspierała.

Teraz nie tylko ją, ale także i córkę Kingę czekają spore zmiany w życiu, które zapewne rozpoczną się od przeprowadzki z Krakowa do Warszawy.Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: YouTube


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 25.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
wsystkiego najlepszego pani agatko !!!!!!
Dodano: 2015-06-07 18:55:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×