"Anatomia strachu"

W ekskluzywnej rezydencji, w pilnie strzeżonej dzielnicy mieszka rodzina Millerów. Kyle (Nicolas Cage) zajmuje się handlem diamentami, jego nieskazitelna, piękna żona (Nicole Kidman) prowadzi dom, a zbuntowana, nastoletnia córka chodzi własnymi drogami. Ich z pozoru monotonne życie zmieni na zawsze jeden dzwonek do drzwi.

ANATOMIA_STRACHU_maly.jpgUzbrojeni bandyci wpadają do domu i terroryzują rodzinę, zmuszając Kyle’a do otworzenia sejfu. Kiedy wszystko wskazuje na to, że mężczyzna posłusznie spełni ich żądanie, sytuacja wymyka się spod kontroli. Zniecierpliwienie napastników powoduje konflikty między nimi. Atmosfera zagęszcza się jeszcze bardziej, kiedy wychodzą na jaw skrywane kłamstwa, tajemnice i intrygi w rodzinie Millerów. Spirala psychologicznego napięcia między bandytami i ofiarami nakręca się coraz bardziej.

Rewelacyjne zdjęcia polskiego operatora – Andrzeja Bartkowiaka ("Adwokat diabła", "Zabójcza broń 4").

Zdobywcy Oscara Nicolas Cage ("Zostawić Las Vegas") i Nicole Kidman ("Moulin Rouge") spotkali się ponownie w prowokacyjnym thrillerze "Anatomia strachu".

Oprócz Cage’a i Kidman w "Anatomii strachu" zobaczymy Bena Mendelsohna ("Królestwo zwierząt"), Cama Gigandete ("Zmierzch"), Lianę Liberato ("Pożegnanie z niewinnością"), Jordana Spiro ("Facet z ogoszenia"), i Dasha Mihok ("Jestem legendą").

Reżyserem "Anatomii strachu" jest Joel Schumacher. Film powstał na podstawie scenariusza, który napisał Karl Gajdusek, bazując na własnym pomyśle. Producentami filmu są: Rene Besson, Irwin Winkler oraz David Winkler. Operatorem zdjęć jest słynny polski operator Andrzej Bartkowiak, od lat pracujący z powodzeniem w Hollywood.

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

"Syberia. Monamour"Dodał(a): Karolina Czaja , Piątek 02.12.2011 (aktualizacja: 2011-12-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.