Anita Baker "Original Album Series"

Pięciopłytowy zestaw, prezentujący najwybitniejsze dokonania jednej z największych współczesnych wokalistek jazzowych, soulowych i R&B.

Anita Baker Original Album SeriesBox Anity Baker otwiera jej debiutancka płyta z 1983 roku, zatytułowana "The Songstress". To jedyne wydawnictwo artystki dla małej wytwórni Beverly Glen Music i pewnie z tego powodu nie odniosło komercyjnego sukcesu. Album cieszył się umiarkowanym powodzeniem na listach z muzyką R&B. Po jego wydaniu Baker podpisała kontrakt z wytwórnią Warner, która wznowiła materiał kilka lat później z nową szatą graficzną. Pierwszą pozycją w dyskografii Anity nagraną dla Warnera był krążek "Rapture" z 1986 roku. Płyta okazała się przełomem w karierze wokalistki. Na całym świecie rozeszła się w ośmiu milionach egzemplarzy i przyniosła jej dwie nagrody Grammy. Między innymi za singlowy przebój "Sweet Love".

Dobra passa została podtrzymana przez trzecią płytę "Giving You The Best That I Got" z 1989 roku. Dotarła ona do pierwszego miejsca na "Billboardzie" i trzykrotnie pokryła się platyną. Tytułowa piosenka na liście singli znalazła się na pozycji trzeciej. Za trzeci krążek Anita otrzymała trzy nagrody Grammy i dwie Soul Train Music Awards, potwierdzając swój gwiazdorski status. Kolekcję Grammy Baker powiększyła czwartym albumem "Compositions". To kolejne dzieło artystki z rzędu, które pokryło się platyną. Podwójnie platynowy status uzyskał z kolei piąty materiał Anity, "Rhythm Of Love" z 1994 roku. Płyta dotarła do miejsca drugiego na "Billboardzie", a za piosenkę "I Apologize" artystka otrzymała kolejną nagrodę Grammy w karierze.

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

Hurts zagrają w Poznaniu


Dodał(a): Karolina Czaja , Wtorek 09.08.2011 (aktualizacja: 2011-08-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×