"Antrofia" Lauren DeStefano

Wyobraź sobie, że znasz dokładnie datę swojej śmierci… "Antrofia" to pierwsza część trylogii Lauren DeStefano "Chemiczne światy".

Antrofia Lauren DeStefanoDzieci poczęte naturalnie są niedoskonałe. Dlatego – żeby stworzyć idealnych ludzi – ruszyła produkcja embrionów bez najmniejszych wad genetycznych. Ale tylko pierwsze pokolenie to okazy zdrowia; potomkowie perfekcyjnych ludzi umierają w wieku dwudziestu paru lat. W tym ponurym świecie dziewczęta zmuszane są do poligamicznych małżeństw, by zapewnić przetrwanie gatunku. Rhine, Jenna i Cecily trafiają do ekskluzywnej rezydencji w gaju pomarańczowym, gdzie wszystkie poślubia młody syn właściciela. Serce Rhine bije jednak dla Gabriela, młodego Służącego, który zaryzykuje wszystko, by pomóc jej odzyskać wolność. Dziwaczny świat luksusu i piękna, skrywający mroczne sekrety, rozciąga swoje macki, wabi dziewczęta iluzją. Lecz widmo śmierci wciąż krąży wokół nich, niepogodzonych z losem. Liczą na cud, a każdemu z czymś innym się kojarzy prawdziwe życie.

Powieść Lauren DeStefano czyta się jednym tchem. Przed przeczytaniem jej w ciągu nocy, powstrzymała mnie tylko świadomość, że na drugi dzień będę usypiać w pracy. Historia porwanej Rhine trzyma w niezwykłym napięciu. Autorka tak opisuje jej uczucia, że łatwo możemy się z nią utożsamić i możemy tylko trzymać kciuki za to, by odzyskała wolność. 16-letnia bohaterka jest jak na swój wiek mocno doświadczona przez życie i przez to bardzo zdeterminowana, by osiągnąć swój cel. Jednak w trakcie pobytu w "luksusowym więzieniu" dopadają ją także wątpliwości i zdarza się, że już prawie zaczyna godzić się ze swoim losem. Jej relacja z Gabrielem nie jest także przykładem typowego romansu i mocno bijącego serca, uczucie rozwija się powoli i nie do końca jest pewne, że to miłość na całe ich krótkie życie. "Atrofia" jest świetną zapowiedzią trylogii, a jej zakończenie daje nadzieję na to, iż w następnych dwóch częściach dowiemy się o wiele więcej na temat świata, gdzie mężczyźni żyją 25 lat, a kobiety tylko 20. Gorąco polecam!

Tekst: Karolina Czaja, mat. prasowe
Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

"Sekretna córka"

"Oddech nocy"


Dodał(a): Karolina Czaja , Poniedziałek 08.08.2011 (aktualizacja: 2011-08-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
kobieta
;]
Dodano: 2011-08-10 16:13:15 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×