Bądź sobą albo… kimś zupełnie innym!

Szukasz wyjątkowych okularów, dzięki którym będziesz mogła podkreślić swój styl i osobowość? A może masz ochotę zupełnie zmienić wizerunek i wykreować siebie na nowo? Zrób to przy pomocy okularowych oprawek!

Do przeszłości należą już czasy, w których noszenie okularów traktowano jako przykrą konieczność. Oprawki były wtedy siermiężne, ciężkie, niewygodne i zostawiały brzydkie ślady na nosie. Grube szkła skutecznie zmniejszały i ukrywały nawet najładniejsze oczy. Dzisiaj szkła są cienkie i lekkie, a wybór oprawek tak bogaty, że każdy znajdzie coś dla siebie. W tym sezonie królują fantazyjne formy i wyraziste kolory.

Szylkret w nowej odsłonie

Do łask projektantów powrócił po latach szylkret. To przejrzysta, lekko żółtawa masa rogowa z ciemnobrązowymi refleksami, pozyskiwana niegdyś z pancerzy żółwi szylkretowych. Dzisiaj ze względu na ochronę tych zwierząt została zastąpiona imitującym ją sztucznym tworzywem. Szylkretowe okulary były popularne w latach 50. za sprawą rockandrollowego muzyka Buddy’ego Holly’ego i są znowu modne w tym sezonie. Ponieważ jednak modowe trendy rzadko powtarzają się w identycznej formie, współczesne szylkretowe oprawki nie przypominają tych sprzed lat. Zamiast brązu i żółci projektanci tworzą mozaiki rozmaitych kolorów. Ten miks sprawia, że łatwiej dobrać oprawki do typu urody oraz stroju.

Muchy, lenonki, kujonki – zawsze modne

Nie tylko szylkrety przeżywają swój renesans. Projektanci postanowili przypomnieć nam również o innych kultowych wzorach oprawek. Na przykład o wielkich, czarnych „muchach”, które nosiła (i to jak nosiła!) Audrey Hepburn w „Śniadaniu u Tiffany’ego”. A jeśli nie Audrey Hepburn, to może John Lennon i okulary znane dziś jako „lenonki”? Albo Woody Allen i tak charakterystyczne dla niego „kujonki”? Obecnie można sięgnąć albo po klasyczne wzory, albo po kolejną wariację kreatorów mody na ich temat. Przykładowo lenonki w tym sezonie nosi się z grubszymi plastikowymi zausznikami zamiast tradycyjnych – lekkich i drucianych. Pilotki, które były znakiem rozpoznawczym Toma Cruise’a w „Top Gun”, mają kolorowe lub tęczowe szkła w miejsce ciemnych. Jeśli mamy ochotę na odrobinę klasyki w nowej odsłonie, modne oprawki znajdziemy w najnowszej ofercie salonów Vision Express.

Lenonki Michael Kors 5017

Odrobina ekstrawagancji… na nosie

Nie chcesz sięgać do tradycyjnych wzorów? Nie kręci cię klasyka? Chcesz się wyróżnić? Wybierz w tym sezonie okulary nie z pojedynczym, ale z podwójnym – lub nawet potrójnym – mostkiem. Najlepiej metalicznym – to ostatni krzyk mody, którym zainspirowali się tacy producenci, jak: Dior, Dolce&Gabbana czy Prada. Niepowtarzalny styl można podkreślić wyrazistymi kolorami lub wstawkami z kryształków lub brokatu. Na swoich amatorów czekają również błyszcząca i wypukła faktura oraz ażurowe obramowania oprawek. Załóż okulary i bądź sobą albo… kimś, kim chciałabyś być.

W każdych okularach można wyglądać stylowo, pociągająco i sexy. W tym sezonie dominują wyraziste wzory i kolory. Wybierz takie oprawki, które wyeksponują twoje atuty i ukryją drobne niedoskonałości.


Dodał(a): materiał partnera , Wtorek 14.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×