Billy Bragg & Wilco - Mermaid Avenue

Z okazji wypadającej w lipcu 2012 setnej rocznicy urodzin legendy folku, Woody'ego Guthriego, wytwórnia Nonesuch postanowiła przypomnieć w całości zrealizowany na część wielkiego artysty wspólny projekt Billy'ego Bragga i grupy Wilco.

Billy Bragg & wilcoPierwsza płyta "Mermaid Avenue" ukazała się w 1998 roku. Druga, dwa lata później. Projekt powstał z inicjatywy Nory Guthrie, córki Woody'ego. Zaproponowała ona, aby Billy zmierzył się z wieloma tekstami piosenek, które pozostawił jej zmarły w 1967 roku ojciec, a do których nie zdążył już dopisać muzyki. Do projektu wkrótce dołączyła grupa Wilco.

Płyta "Mermaid Avenue" spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem i otrzymała nawet nominację do Grammy w kategorii "Najlepszy współczesny album folkowy". Łącznie obie części sprzedały się na całym świecie w imponującej liczbie blisko miliona kopii.

"Mermaid Avenue: The Complete Sessions" zawiera obydwa krążki "Mermaid Avenue", trzeci dysk z 17 piosenkami, które nie zmieściły się na wymienione płyty, DVD z 1999 roku z dokumentem z sesji nagraniowej pod tytułem "Man In The Sand". Całość ozdabia 48-stronicowa książeczka z notkami między innymi Geoffreya Himesa, archiwalnymi zdjęciami, tekstami oraz szkicami autorstwa samego Woody'ego Guthriego!

Źródło: Mat. prasowe


Przeczytaj również:

Birdy - Birdy 

Polak zwycięzcą w kokursie Beyonce!

Finalista Mam Talent wydaje debiutancki album!


Dodał(a): Agnieszka Yilmaz , Środa 20.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×