BMW Jazz Club prezentuje: URBANIAK ALL STARS

Michał Urbaniak, światowej sławy jazzman wraz grupą wybitnych nowojorskich muzyków, wystąpi po raz pierwszy w tym składzie na jedynym koncercie w ramach VI edycji BMW Jazz Club, 16 października 2011. w Teatrze Wielkim w Warszawie.

BMW Jazz Club prezentuje: URBANIAK ALL STARSMichał Urbaniak legendarny polski skrzypek i muzyk jazzowy współpracował z najlepszymi jazzmanami świata, w tym, jako jedyny skrzypek i jedyny Polak, z  guru światowego jazzu – Milesem Davisem.

Podczas VI edycji BMW Jazz Club u boku Urbaniaka zagrają znakomici muzycy z Nowego Jorku ; m.in. Maurice Brown, Don Blackman, Troy Miller, Otto Williams, Femi Temowo. Zaproszeni artyści  to ukłon w stronę doświadczonych słuchaczy oraz wszystkich, początkujących miłośników znakomitego, światowego jazzu. Podczas koncertu, jak zwykle w przypadku projektów spod znaku BMW Jazz Club - obok klasycznych jazzowych standardów, będzie można usłyszeć elementy wielu gatunków - folk, fusion, groove,  funky i r&b.  Michał Urbaniak znany jest właśnie ze swobodnego  łączenia brzmień polskiej muzyki ludowej ze współczesnym jazzem.

Więcej na: www.bmwjazzclub.com.pl; www.urbaniak.com; www.teatrwielki.pl

Koncert odbędzie się 16 października o godzinie 19.00 w Teatrze Wielkim w Warszawie, w ramach rozwijającej się współpracy BMW Group Polska z Operą Narodową. Będzie to pierwszy koncert w tym składzie na scenie Teatru Wielkiego.

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:


Dodał(a): Karolina Czaja , Czwartek 08.09.2011 (aktualizacja: 2011-09-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×