Boy George na Roxy Festival 2011

Ekscentryczny wokalista i DJ BOY GEORGE będzie gościem Marka Ronsona – gwiazdy inauguracyjnej odsłony Roxy Festival w ramach projektu Mark Ronson & The Business Intl.

Boy George na Roxy Festival 2011Uwaga! Z przyczyn technicznych festiwal przenosi się do klubu Stodoła!

Kontrowersyjny Boy George bożyszczem nastolatek został dzięki takim hitom jak: "Do you really want to hurt me" czy „Karma Chameleon” zespołu Culture Club, w którym był wokalistą. Jego osiągnięcia wykraczają daleko poza świat klubowy – jest felietonistą Daily Express, autorem dwóch świetnie sprzedających się autobiografii, współproducentem, autorem tekstów piosenek i nagradzanego musicalu "Taboo" na Broadway'u i londyńskim West Endzie. Boy George stworzył także swoją własną linię ubrań B-Rude ze sklepami w Nowym Jorku, Los Angeles czy Londynie, nie mówiąc już o miksowaniu na pokazach takich domów mody jak Versace, Phillip Treacy, a także Hugo Boss. Nie dziwi zatem fakt, iż artysta został zaliczony do pierwszej pięćdziesiątki rankingu "100 najwspanialszych Brytyjczyków" BBC. Na scenie wciąż szokuje. Jego fantazyjne, a często wręcz psychodeliczne kreacje przekraczają kolejne granice, muzycznie nadal eksperymentuje i zachwyca udzielając się w niecodziennych projektach. Jednym z nich jest Mark Ronson and The Business Intl.

W styczniu tego roku wydał swój najnowszy album, 13 w karierze. I chociaż 14 czerwca tego roku skończył 50 lat i ma za sobą długą historię konfliktów z prawem oraz traumatycznych przeżyć, wciąż jest jednym z najbardziej podziwianych i aktywnych artystów na świecie.

Mark Ronson and The Business Intl to projekt firmowany przez muzyka, który mistrzowsko łączy różnorodne stylistycznie nurty: hip– hop, rock, elektronikę, disco czy indie, tworząc w ten sposób świeży, alternatywny mix. Podczas Roxy Festival wystąpi na żywo z towarzyszeniem wybitnych instrumentalistów i wokalistów. Do współpracy przy ostatniej płycie "Record Collection" zaprosił znakomitych muzyków: intrygującego Boya George’a właśnie, ale także Simona Le Bon (Duran Duran), D'Angelo, Ghostface'a Killaha, Andrew Wyatt’a (Miike Snow).

Spektakularne show, misternie zaprojektowane i pełne niecodziennej energii, tak charakterystycznej dla swoich koncertów, zaprezentuje również Andrzej Smolik. Tego artysty nie trzeba nikomu przedstawiać. To marka sama w sobie, jeden z najbardziej utalentowanych polskich muzyków, kompozytorów i producentów. Współpracują z nim takie sławy jak Victor Davies czy Emmanuelle Seigner. Smolik to multiinstrumentalista, którego znakiem rozpoznawczym są łagodne brzmienia i piękne melodie. Każdy jego utwór jest oddzielną historią, opowieścią interpretowaną przez zaproszonego gościa. Na swoim koncie ma 4 solowe płyty, najnowszy wydany jesienią ubiegłego roku.

Podczas Roxy Festival 2011 zagrają także Neo Retros – pierwsi w historii laureaci Nagrody Publiczności i Nagrody Jury jednocześnie tegorocznego konkursu Trendy. Ich muzyka jest syntezą tradycyjnych akustycznych dźwięków z gitarą elektryczną, wysublimowaną elektroniką, a czasem nawet baglamą i klawesynem, połączeniem nowoczesnych dźwięków z klasyczną strukturą piosenki.

Źródło: Mat. prasowe

Dodał(a): Karolina Czaja , Piątek 08.07.2011 (aktualizacja: 2011-07-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Santigold "Master Of My Make Believe"

    Santigold

    Po czterech latach od wydania debiutanckiego albumu Santi White, dziś znana jako Santigold, a wcześniej jako Santogold, wreszcie uszczęśliwia fanów drugim krążkiem. Z całą pewnością… czytaj więcej

  • Wale - Ambition

    Wale

    Drugi pełnowymiarowy krążek utalentowanego amerykańskiego rapera o nigeryjskich korzeniach, mającego swoją bazę w stolicy USA, Waszyngtonie. czytaj więcej