"Carte Blanche" niebawem w kinach!

To kolejna polska produkcja z Andrzejem Chyrą w roli głównej, której premiera już 23 stycznia. Sprawdźcie o czym opowiada.

Carte-Blanche


Do kin niedługo trafi kolejny polski film, w którym główną rolę odegrał Andrzej Chyra. Wciela się on w Kacpra Bielika, nauczyciela historii cieszącego się sympatią uczniów. Wydawałoby się, że wszystko się układa, dopóki bohater nie zaczyna tracić wzroku. Diagnoza lekarska jest jednoznaczna: utrata widzenia na skutek wady genetycznej.

Nauczyciel jest załamany tą informacją i myśli o samobójstwie, ale po namyśle decyduje się na zatajenie swojej choroby, aby swoich uczniów przygotować do matury. Zatem cały czas pracuje w szkole, choć pojawiają się problemy.

Jedyną osobą, która wie o chorobie bohatera jest jego przyjaciel Wiktor, w którego rolę wciela się Arkadiusz Jakubik. W tym samym czasie Kacper nawiązuje też bliską relację z koleżanką z pracy, Ewą (Urszulą Grabowską), przed którą nie odtajnia informacji o chorobie nawet kiedy zaczynają planować ślub. Prawda jednak musi zostać wyjawiona.

Film zawiera w sobie wątki biograficzne nauczyciela z liceum w Lublinie. W czasie premierowego pokazu produkcji reżyser podkreślił, że jego intencją było też zaprezentowanie historii człowieka, który pomimo przeciwności losu nie poddaje się i spełnia swoje postanowienia, a nawet marzenia.

Andrzej Chyra tak mówi o "Carte Blanche": To film pozytywny. Dla mnie to jest historia człowieka, który traci, który - można powiedzieć - staje się człowiekiem nieszczęśliwym, ale jednak coś osiąga. Ten człowiek potrafi znaleźć siłę, żeby funkcjonować dalej w świecie. Akceptuje to, co się wydarzyło i na tej podstawie zaczyna budować siebie nowego" .
Zobaczcie, kto się pojawił na premierze filmu "Carte Blanche"Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: KAPiF/ Mat. prasowe
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 13.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×