Chorwacja - idealne miejsce na wakacje!

Chorwacja to kraj znany z przepięknej linii brzegowej, ciągnącej się przez 5800 kilometrów. To właśnie dla nadmorskich plaż, smakowitej kuchni, i świetnych ludzi warto odwiedzić to wyjątkowe miejsce.

1. CHORWACJA- Dubrownik.jpg

Chorwacja leży nad Morzem Adriatyckim, a jej klimat jest głównie umiarkowany. W zimnych miesiącach, w terenach górskich występują olbrzymie opady śniegu, co ciężko sobie wyobrazić przy takich krajobrazach. Na wybrzeżu, gdzie panuje klimat śródziemnomorski, a średnia temperatura jest o kilka stopni wyższa niż w Polsce, sytuacja jest zupełnie inna. W lecie chorwackie termometry nie spadają poniżej dwudziestu stopni, oferując  przyjemną temperaturę do wakacyjnego odpoczynku. 

Atrakcyjne plaże są prawdziwym wabikiem na turystów. Mają zróżnicowane podłoże i wszystkie są publiczne, co zachęca do eksplorowania całego kraju w poszukiwaniu tej idealnej! Niektóre są pełne atrakcji i życia, inne – spokojne, ukryte przed oczami tłumów, pozwalają się odprężyć.
Podczas niepowtarzalnej wycieczki na chorwackie wybrzeże, obowiązkiem jest zaopatrzenie się w okulary do pływania. Obserwacja podwodnego życia jest tutaj wyjątkowo ekscytująca. Przezroczysta, krystaliczna woda pozwala dokładnie przyjrzeć się krainom, które znajdują się pod jej powierzchnią.

1. CHORWACJA Vrsar Port And Village After Sunset-Istria,Croatia.jpg

Jednym z miejsc zdecydowanie wartych obejrzenia jest głęboka Zatoka Kvarner, w której znajduje się port, obsługujący miasto Rijeka. Może on przyjmować ogromne statki i tankowce, których obserwacja może stanowić ciekawą atrakcję. Górskie pasma otaczające zatokę zapewniają spokojny klimat i dobrą pogodę. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – średniowieczne miasta, ciche wsie i pachnące lasy w parkach narodowych – różnorodność i unikalność pejzażu trafi w gusta nawet najbardziej wybrednego podróżnika. 

Półwysep Istria jest najbardziej wysuniętą na zachód częścią Chorwacji. Co ciekawe, do lat pięćdziesiątych XX wieku, region ten był częścią Włoch i do teraz wielu tutejszych mieszkańców posługuje się językiem włoskim. Istria jest uznawana za skupisko europejskich tradycji i obyczajów. Piękne, żwirowe plaże i świetna obsługa hotelowa przyciąga gości z całego świata. Bez wątpienia to wyjątkowo atrakcyjny turystycznie, wart odwiedzin region.

Dalmacja jest bardzo popularnym rejonem turystycznym, obejmującym archipelag liczący 926 wysp, skał i raf. Jest najbardziej wysuniętym na południe terenem Chorwacji. Prócz perfekcyjnej pogody i pięknego, idealnego do wypoczynku terenu posiada duże bogactwo kulturowe i historyczne. Natura obdarzyła to miejsce wieloma cudami, które obecnie możemy podziwiać w parkach narodowych. Odwiedzając Dalmację możemy połączyć lekcję historii z wypoczynkiem, bowiem zabudowa w wielu miejscach pochodzi aż z czasów antycznych. W połączeniu z błękitem wody i piękną pogodą tworzy wyjątkową, niezapomnianą scenerię.

Chorwacja to cudowny kraj, gdzie mieszkańcy przyjmują gości z otwartymi ramionami, słońce nie przestaje świecić, a każde spojrzenie na krajobraz wprawia w pełne zachwytu zdumienie. Warto oderwać się od rzeczywistości i wybrać to miejsce jako cel swojej następnej podróży. 

Artykuł sponsorowany 


Dodał(a): Joanna Andrzejewska , Wtorek 29.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Chorwacja to jest naprawdę dobry kierunek. Sama zastanawiam się, czy przypadkiem nie zabrać tam rodziny. Szukałam ostatnio noclegów i okazuje się, że na bookingu i bookapart jest trochę fajnych ofert :)
Dodano: 2016-03-31 12:14:40 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×