„Chris Niedenthal 1989. Rok nadziei” - premiera historycznego albumu

Dlaczego warto mieć w domu tę pozycje książkową?

FotorCreatedniedhental1989main.jpg

Ogłoszenie wyników pierwszych wolnych wyborów na Placu Konstytucji, niekończące się kolejki w Peweksach, pekińskie protesty młodzieży w obiektywie wybitnego fotografa, Chrisa Niedenthala. Album „Chris Niedenthal 1989. Rok nadziei” Wydawnictwa Bosz przedstawia przełomowy okres w historii Polski i świata. 

Niesamowite twarze pełne nadziei, dyskusje polityczne w klubokawiarniach, przygotowania do pierwszych wolnych wyborów to pejzaż tego okresu. Rok 1989 to rok buntu, chaosu oraz rewolucji na świecie. Rok 1989 to także rok nadziei, oczekiwania na zamiany oraz wiary w wolność. Ponad 200 unikatowych zdjęć ukazujących przełomowe wydarzenia, które były kluczowe dla świata znalazło się w albumie jedenego z najbardziej cenionych fotoreporterów europejskich –  Chrisa Niedenthala. Pozycja ukaże się w dwóch wersjach. Pierwsza opatrzona będzie okładką, na której zobaczymy słynny gest Tadeusza Mazowieckiego, druga zostanie wzbogacona o dodatkowych 16 stron oraz odmienną okładkę. 

Radość po przedostaniu się na drugą stronę Muru Berlińskiego, portrety Polaków szykujących się na pierwsze wolne wybory, od wystrojonej żony generała Wojciecha Jaruzelskiego, po mieszkańca mazowieckiej wsi strzyżonego w ogródku przez żonę oraz pierwszy dzień obrad Okrągłego Stołu ujęte w fotografiach Niedenthala pomagają przybliżyć rzeczywistość końcówki lat 80. W fascynującym zdjęciowym reportażu wybitnego fotografa zostały uwiecznione najważniejsze momenty tego okresu. Dzięki odważnym oraz ekscytującym fotografiom zgromadzonym w albumie wydawanym przez Wydawnictwo Bosz możemy zapoznać się z fascynującą oraz wyrazistą rzeczywistością przełomowego roku w dziejach.

Album zawiera zarówno ikoniczne, najbardziej znane fotografie, jak i te, które nie były wcześniej dostępne szerokiej publiczności. Dzięki temu buduje komplementarną historię nie tylko kraju, ale też jednego człowieka – jej autora. 

Chris Niedenthal – mistrz fotografii dokumentalnej, autor wielu kultowych zdjęć. Polak urodzony w Anglii, gdzie ukończył studia fotograficzne. Do kraju przyjechał w latach 70. i pozostał do dziś. 

 Album „Chris Niedenthal 1989. Rok nadziei”

Niedenthal_1989_wersja 2.jpg

zdjęcie: KAPIF 

Zobacz też:


Dodał(a): Natalia Fijał , Niedziela 18.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×