CocoRosie w Polsce!

Najbardziej charyzmatyczne objawienie art-folkowej piosenki ostatniej dekady - CocoRosie, już 26 czerwca odwiedzi stolicę naszego kraju nad Wisłą. Ekscentryczne i hipnotyzujące siostry Casady objawią nam fuzję nowego folku, opery, hip hopu, starego bluesa i chansons. Dowiedźcie się więcej o tym wydarzeniu na MilionKobiet.pl!

CocoRosie w Polsce!

CocoRosie w Polsce!

26 czerwca w warszawskim klubie Basen, artystki będą promowały swój najnowszy album "Tales Of A Grass Widow". Ich muzyka idealnie pasuje do "La Scali" jak i do skate-park, to egzotyka będąca mieszanką skrajnych wrażliwości muzycznych, jednej wychowanej na dźwiękach brooklińskiej muzyki i paryskiego warsztatu operowo-klasycznego. Brzmi interesująco?

Wystarczy zagłębić się w historię życia artystek "Niezwykłą wrażliwość sióstr Casady kształtowały zarówno dziecięce wojaże z matką artystką jak i pasje ojca, z którym każdego lata wizytowały rezerwaty Indian w całym kraju. Po rozwodzie rodziców nastoletnie siostry rozdzielono - Sierra wyjechała do Paryża, by uczyć się śpiewu operowego w tamtejszym konserwatorium, Bianca dorastała zaś na nowojorskim Brooklynie. Spotkały się po niemal dziesięciu latach i choć wychowywały się w różnych środowiskach: jedna pośród hip-hopowców, druga w kręgu miłośników klasyki, od razu znalazły wspólny język. W mieszkaniu Sierry na Montmartre nagrały debiutancki album "La maison de mon reve", który okazał się dla nich przepustką do wielkiej kariery. Na kolejnych krążkach "Noah's Ark" (z gościnnym udziałem Antony'ego Hegarty'ego), "The Adventures of Ghosthorse and Stillborn" i "Grey Oceans" CocoRosie nieco wzbogaciły brzmienie, choć oprócz "normalnych instrumentów" w ich muzyce słychać też odgłosy dziecięcych zabawek. Piosenki CocoRosie są przedłużeniem ich dzieciństwa - jak odgrywane przez katarynkę arabeskowe tematy, które za każdym razem powracają z jeszcze większą siłą."

Jeśli jeszcze nie znacie  ich twórczości, albo nie wiedzieliście o zbliżającym się wielkimi krokami koncercie, jest to najlepsza okazja aby nabyć bilet i rozkoszować się tą niesamowitą muzyką z pogranicza baśni i gatunkowego surrealizmu.

CocoRosie w Polsce!

CocoRosie w Polsce!


Najnowszy album "Tales Of A Grass Widow" Sierra i Bianca nagrywały pod okiem producenta Valgeira Sigurðssona, znanego także ze współpracy z Björk, múm czy Feist. Gościnnie w dwóch kawałkach znów usłyszymy zaprzyjaźnionego z siostrami Antony’ego.  Na płytę trafiło 11 piosenek, które z pewnością usłyszymy na warszawskim koncercie 26 czerwca.

Cocorosie - GravediggressCocoRosie - Fairy Paradise

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Youtube/ Mat. prasowe
Dodał(a): Marietta Przybyłek , Wtorek 18.06.2013 (aktualizacja: 2013-06-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×