"Czas Wojny" – soundtrack

Najnowsza ścieżka dźwiękowa Johna Williamsa do filmu "Czas Wojny" w reżyserii samego Stevena Spielberga. Film powstał na podstawie powieści brytyjskiego pisarza Michaela Morpurgo opublikowanej w 1982 roku.

War Horse_big cover.jpgAkcja filmu rozgrywa się w Anglii i Europie podczas I Wojny Światowej i opowiada historię niesamowitej przyjaźni pomiędzy wyjątkowym koniem Joey i młodym żołnierzem Albertem, który jest opiekunem, trenerem konia i przewodnikiem  w czasie wojennej pożogi. Autor książki, reżyser filmu i kompozytor muzyki stworzyli epicką opowieść , pełną rozmachu i osadzoną w czasach wojennej zawieruchy. To również opowieść o lojalności, nadziei i przetrwaniu w trudnych czasach , o ludziach  "bez ojczyzny".

Soundtrack – wyjątkowo ciekawa opowieść, niepokojące i nostalgiczne krajobrazy parku narodowego Dartmoor w angielskiej Kornwalii oraz malownicze opisy tego regionu dokonane przez poetę Williamsa Wordsworth’a  zainspirowały Johna Williamsa do skomponowania muzyki symfonicznej pełnej piękna i majestatu, tak jakby tamtejsza ziemia przemawiała do kompozytora.  Dużo doza lirycznych melodii, świetne orkiestracje sprawiły, że sam S. Spielberg (współpracuje  z  J. Williamsem od 40 lat) zapewnia, że ta ścieżka dźwiękowa jest wyjątkowa i  była specjalnym prezentem dla niego.

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

"Eros Best Love Songs"
Dodał(a): Karolina Czaja , Poniedziałek 16.01.2012 (aktualizacja: 2012-01-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×