Czego nie wiesz o Kevinie? Oto kilka niezwykłych ciekawostek

Któż z nas nie zna najpopularniejszego filmu świątecznego jakim jest "Kevin sam w domu"! Mamy dla Ciebie kilka ciekawych i nieznanych faktów, dotyczących tej świątecznej telewizyjnej klasyki.

kevin_sam_w_domu_2014.jpg

Czego nie wiesz o Kevinie? Oto kilka niezwykłych ciekawostek

Każdy z nas choć raz oglądał film, który co roku gości na ekranach naszych telewizorów w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Chodzi oczywiście o produkcję "Kevin sam w domu", która ma swoich wielkich fanów nie tylko wśród dzieci, ale także wśród wielu dorosłych. Mamy dla Ciebie kilka ciekawych i niezwykłych faktów dotyczących właśnie tego filmu.

1. Dziewczyna Buzza, czyli starszego brata Kevina

Zdjęcie, które widać w tej scenie, nie jest zdjęciem dziewczyny. Reżyser Chris Columbus stwierdził, że zbyt okrutnym byłoby śmiać się z jakiejś dziewczynki, która mogłaby wyglądać w taki sposób, dlatego na fotografii widnieje przebrany chłopiec.

2. Plakat do pierwszej części

kevin_sam_w_domu_2014.jpg

Główny plakat do pierwszej części filmu, na którym Kevin krzyczy, jest inspirowany bardzo znanym dziełem sztuki, wykonanym przez Edvarda Muncha i noszącym tytuł "Krzyk".

3. Tarantula na twarzy Marvy'ego

Aktor grający Marva zgodził się tylko na jedno ujęcie, podczas którego położy mu się prawdziwą tarantulę na twarz. Co więcej, nie mógł on krzyczeć podczas kręcenia tej sceny, gdyż krzyk mógłby wystraszyć pająka, więc głos nagrano dopiero później, po nakręceniu całej sceny.

4. Plan bitwy

Ręcznie rysowany plan bitwy, pokazany w pierwszej części filmu, naprawdę został namalowany przez Macaulay'a Culkina, czyli aktora grającego postać Kevina.

5.  Joe Pesci

Aktor Joe Pesci, który gra w filmie złodzieja Harry'ego, przez cały czas kręcenia produkcji świadomie unikał na planie Macaulay'a Culkina, by ten naprawdę myślał, że Joe jest wredny i niemiły. 

6. Film, który ogląda Kevin

Film, który Kevin oglądał i wykorzystał później, w "walce" ze złodziejami, nie istniał naprawdę. Został on specjalnie nakręcony na potrzeby tej konkretnej produkcji. Materiał nazwano "Angels With Filthy Souls".

7. Talkboy 

Urządzenie używane przez Kevina było początkowo stworzone jedynie jako rekwizyt, niedostępny w normalnej sprzedaży. Jednak na potrzeby setek tysięcy fanów, w 1993 roku rozpoczęła się sprzedaż detaliczna tego produktu.

8. Ugryzienie w palec

Podczas końcowej sceny, gdy złodzieje w końcu dopadają małego chłopca, dochodzi do sytuacji, gdzie Harry gryzie Kevina w palec. Okazuje się, że Joe Pesci rzeczywiście ugryzł Macaulay'a Culkina i to tak mocno, że chłopcu pozostały ślady.

9. Urazy Marva i Harry'ego

Lekarz pracujący dla Entertainment Weekly ocenił, że ani Marv, ani Harry nie byliby w stanie w realnym życiu przeżyć obrażeń odniesionych w filmie. Samo uderzenie cegłówką w najlepszym wypadku skończyłoby się uszkodzeniem mózgu, a w najgorszym śmiercią. Nie mówiąc o pozostałych odniesionych urazach.

10. Gaża Culkina

Za udział w drugiej części filmu, aktor Macaulay Culkin dostał aż 4,5 mln dolarów. To największa wypłata w historii jaką otrzymało 12-letnie dziecko.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Mat. prasowe/YouTube


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Niedziela 21.12.2014 (aktualizacja: 2016-12-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Anonim
Świetny film szkoda tylko, że Macaulay Culkin aktor garający główną rolę w tym filmie skończył tak nieciekawie. :(

"Skończył"? Przecież on jeszcze nic nie skonczył, dalej żyje
Dodano: 2014-12-29 18:06:35 Zgłoś nadużycie
Anonim
Świetny film szkoda tylko, że Macaulay Culkin aktor garający główną rolę w tym filmie skończył tak nieciekawie. :(
Dodano: 2014-12-21 21:45:48 Zgłoś nadużycie
Anonim
Świetny fil szkoda tylko, że Macaulay Culkin aktor garający główną rolę w tym filmie skończył tak nieciekawie. :(
Dodano: 2014-12-21 21:45:12 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×