Czeka Cię podróż samolotem? O tych rzeczach musisz wiedzieć!

Zobacz, czego nie możesz mieć na pokładzie, a o czym lepiej pamiętać!

samolololo.jpg

Zaplanowanie podróży samolotem wcale nie jest takie łatwe logistycznie. Zwłaszcza, że każda firma ma inne zasady dotyczące zachowania pasażerów. Jedne linie lotnicze pozwalają zabrać w podróż pupila, a dla drugich problemem może być nawet malutka, podręczna torba. Jest jednak kilka stałych zasad, których warto przestrzegać. Dzięki temu Twoja podróż przebiegnie bez żadnych nieprzyjemnych niespodzianek! Oto lista rzeczy, o których musisz wiedzieć, zanim spakujesz walizkę:

Rozmiar bagażu

Informacje dotyczące maksymalnej wielkości bagażu otrzymujesz już podczas kupowania biletu. Jeśli chodzi o bagaż podręczny, najlepiej sprawdzi się wymiar kabinowy. Zwróć uwagę na to, czy Twój przewoźnik zezwala na zabieranie ze sobą laptopa czy kosmetyczki. Koniecznie dowiedz się, ile może ważyć walizka - zwykle jest to około 20 kilogramów.

Lista rzeczy zakazanych

Poza materiałami wybuchowymi, jest kilka rzeczy, których pod żadnym pozorem nie możesz zabrać do samolotu. Należą do nich ostre narzędzia (również korkociąg czy pilnik do paznokci), a także maszyny posiadające duże akumulatory.  Jeśli chodzi o kosmetyki czy leki, najlepiej wybierać przezroczyste opakowania. Jeśli potrzebny Ci dodatkowy telefon, najlepiej będzie, jeśli umieścisz go w bagażu podręcznym.

Odpowiednie zachowanie

Podczas lotu zakazane jest palenie, a także spacerowanie po pokładzie. Podczas startu oraz lądowania powinnaś wyłączyć wszystkie urządzenia elektroniczne- możesz także przestawić je na tryb samolotowy.  Postaraj się nie przeszkadzać innym podróżującym.

Wygodny strój

Wybierając się w podróż, bardzo często zapominamy, że będziemy siedzieć w jednym miejscu przez kilka, a czasami kilkanaście godzin... Pamiętaj, że w samolocie działa klimatyzacja, dlatego po jakimś czasie może Ci się zrobić chłodniej. 

Jedzenie

Do samolotu możesz zabrać własne przekąski, musisz jednak uważać, aby zbytnio się nie kruszyły, a ich zapach nie był zbyt intensywny. Ograniczenia dotyczą  jedynie napojów- jeśli chcesz zabrać coś do picia, możesz kupić napój w hali odlotów. Jeśli chodzi o posiłki dla dzieci, możesz je bez problemu mieć przy sobie.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 19.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
karolina5265
Jeśli chodzi o przygotowania, to trzeba również pomyśleć o transporcie na lotnisko. Nie każdy chce zostawiać swój samochód na parkingu. Ja zaoferuję pomoc firmy http://www.alejade.pl/transport-na-lotnisko Dzięki nim można na miejsce dojechać szybko i bezpiecznie i nie trzeba martwić się, czy będziemy mieli gdzie zostawić samochód.
Dodano: 2018-03-07 19:59:39 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×