"Czekam na Ciebie" Véronique Olmi

Jak silne jest wspomnienie pierwszej miłości? Jak głęboki ślad pozostawia w nas pierwsza miłość? Jakie ma dla nas znaczenie? Czy i kiedy do niej wracamy myślami?

Czekam na Ciebie  Véronique Olmi Do tych wszystkich pytań sprowokowała mnie najnowsza książka Véronique Olmi "Czekam na Ciebie". Napisana niezwykle subtelnie i zmysłowo opowieść o czterdziestokilkuletniej Emilie, która w dniu swojej srebrnej rocznicy ślubu, podczas szykowania uroczystej kolacji dla męża, nieoczekiwanie znajduje w gazecie ogłoszenie. Zaledwie kilka słów. Jej imię, miasto i rok. I te upragnione słowa: "Przyjedź do mnie jak najszybciej. Czekam na Ciebie". I jeszcze imię. Imię mężczyzny, który był pierwszą miłością w jej życiu.

Emilie wyłącza piekarnik. Gasi świece. Chwyta kluczyki i wybiega. Wsiada do samochodu. Zapomina nawet o telefonie. Zostawiając za sobą Paryż, wyrusza w długą podróż do Włoch... Tak silne było dla niej wspomnienie mężczyzny, którego kochała po raz pierwszy.

Zadziałało jak klucz, który otworzył zamknięte od tak dawna uczucia, wrażenia, i pamięć, która na nowo została uruchomiona.

Gdy zamykam oczy widzę pięknego bruneta o śniadej cerze i wielkich brązowych oczach. Byłam wtedy nastolatką. Jak silne jest to wspomnienie? Jak wiele uruchamia wspomnień? I jak zadziwiającej jest to, że zaczynam podróż – tą najciekawszą – w głąb samej siebie…

Véronique Olmi
urodziła się w 1962 roku w Nicei. Jest autorką kilkunastu powieści i sztuk teatralnych wystawianych i nagradzanych w Europie, Kanadzie i Ameryce Południowej.  Czekam na Ciebie to refleksyjna powieść o różnych obliczach miłości i poszukiwaniu samej siebie. Piękna lektura dla każdej dojrzałej kobiety. W księgarniach od 24 sierpnia.

Wydawnictwo: Otwarte

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

"Sekretna córka"

"Oddech nocy"


Dodał(a): Karolina Czaja , Poniedziałek 22.08.2011 (aktualizacja: 2011-08-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×