"Dalajlama dla par"

Autorzy książki pokazują na podstawie praktycznych przykładów i osobistych doświadczeń, w jaki sposób można z powodzeniem wprowadzić do relacji z partnerem główne zasady buddyzmu.

"Dalajlama dla par"

"Dalajlama dla par"

Autentyczne zainteresowanie, uważność, szacunek (dla siebie i drugiego człowieka) oraz odpowiedzialność za własne czyny, pomagają umacniać i pogłębiać miłość. Dzięki skoncentrowaniu się na tych wartościach partnerzy mogą przełamać negatywne wzorce, zakończyć konflikty i wyleczyć rany.

Proponowane ćwiczenia medytacyjne pomagają doświadczać życia tu i teraz, nabrać dystansu do siebie samych oraz spojrzeć na partnera nowymi oczyma. To, co różni tę książkę od innych poradników dotyczących związków, to spojrzenie na miłość i wspólne życie z partnerem z holistycznej perspektywy filozofii Dalekiego Wschodu. Skłania do przemyśleń i weryfikacji powszechnych wyobrażeń o idealnej miłości. Książka zaprasza do refleksji, ćwiczeń medytacyjnych i próbowania ich w życiu. Nie ma tu jednak wartościowania. Wyciągnięcie wniosków dla siebie i ewentualne zastosowanie ich w życiu autorzy pozostawiają czytelnikowi.

Anne-Bärbel Köhle - dziennikarka, była szefowa redakcji magazynu „Niemowlę i rodzina“. Zajmuje się w swych publikacjach psychologią oraz sferą związków. Mężatka od 20 lat, matka dwóch synów.


dr Stefan Rieß - w latach 2005-2007 zastępca szefa redakcji magazynu „Emotion“. Dzisiaj kieruje dużym wydawnictwem w Monachium. Szczęśliwy mąż i ojciec dwóch synów.

Wydawnictwo Zwierciadło


Dodał(a): MR , Środa 26.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.