Daniel Radcliffe obchodzi 22 urodziny!

Daniel Radcliffe, odtwórca tytułowej roli w serii filmów o przygodach Harry’ego Pottera, świętuje dziś 22 urodziny!

Daniel Radcliffe obchodzi 22 urodziny!

Młody Brytyjczyk dorastał niemal na oczach widzów- przygodę z aktorstwem zaczął już jako dziesięciolatek, grając tytułową rolę w filmie "David Copperfield". Jego karierą od początku kierowali rodzice - matka, Marcia Jacobson, agentka od spraw obsady filmów produkowanych dla BBC oraz ojciec, Alan Radcliffe, pracujący jako agent literacki.

Jednak filmowy debiut małego Daniela nie uczynił z niego gwiazdy i, paradoksalnie, to właśnie było jego olbrzymim atutem podczas castingu do roli Harry’ego Pottera. Gdy świat ogarnęła "potteromania", producent filmu, odpowiedzialny za ekranizację bestsellerów, poszukiwał zdolnego, nieznanego szerokiej publiczności aktora. I tak rozpoczęła się kariera Radcliffe’a.

W ciągu dziesięciu lat, chłopak zagrał łącznie w ośmiu filmach przedstawiających perypetie młodego czarodzieja oraz w kilku innych obrazach, m.in. "December boys". Wystąpił także na deskach teatru wcielając się w rolę Alana Stranga, w kontrowersyjnym spektaklu "Equus" (pol. "Jeździec"), na podstawie sztuki Petera Shaffera, poruszającej kwestię seksualnej fascynacji końmi.

Dzięki ekranizacjom powieści Rowling, Daniel nie tylko zyskał popularność, ale też szybko stał się jednym z najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii. Niedawno chłopak przyznał, że sława i pieniądze w pewnym momencie przewróciły mu w głowie, utracił kontakt z rzeczywistością  i popadł w alkoholizm. Jak sam twierdzi, wyszedł już z uzależnienia, nie sięga po wyskokowe napoje, a podczas imprez pija jedynie soki.

Mamy nadzieję, że ten problem już nie powróci, a młodemu solenizantowi życzmy udanego świętowania i spełnienia marzeń!

Źródło: entertainmentwise.com

Foto: BE&W

Przeczytaj również:

Amy Winehouse nie żyje!

Tajemniczy urlop Dody

Ekskluzywne wakacje wokalistkiDodał(a): Ola Wójcik , Poniedziałek 25.07.2011 (aktualizacja: 2011-07-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Marylin
No to jesteśmy w podobnym wieku:) Tylko, że ja nie mam milionów na koncie ;/ Jeszcze :D
Dodano: 2011-07-25 18:22:55 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×