"Ddame Vida" Huecco

Singiel zapowiadający najnowszy album "Ddame Vida" zawiera 2 wersje utworu Dame Vida, albumowa i Vidance Spicy remix by Fashion Beat Team. "DAME VIDA" HUECCO to o wiele więcej niż nowa płyta. To przełomowe połączenie sportu i muzyki, które przyniesie światło i uśmiech tym, którzy potrzebują tego najbardziej.

Ddame Vida HueccoNowy album Huecca, zatytułowany "Dame Vida" ("Daj mi życie"), ukaże się we wrześniu roku 2011. Płyta została pomyślana jako hołd dla sportu, muzyki i energii odnawialnej, odnoszący się zarówno do awangardowej przyszłości jak i obecnej rzeczywistości naszej dekady. Premiera albumu Huecca to także inauguracja przełomowej akcji dobroczynnej.

Artysta przekaże całkowity dochód ze sprzedaży płyty drogą tradycyjną i internetową na poczet produkcji i dystrybucji urządzenia SOCCKET, piłki stworzonej przez cztery studentki Uniwersytetu Harvarda, która zawiera akumulatory zdolne wytworzyć energię konieczną do zasilenia specjalnej lampy LED przez okres trzech godzin. Wynalazek znajdzie zastosowanie w obszarach, gdzie sztuczne oświetlenie to praktycznie luksus. W ramach tego pięknego projektu Huecco i pomysłodawczynie urządzenia mają zamiar dostarczyć zestawy piłek i lamp do jednych z najbiedniejszych obszarów świata i najbardziej potrzebujących wiosek. Pierwszy etap będzie miał miejsce w mieście Léogâne na Haiti, gdzie Huecco współpracuje obecnie z dwoma domami dziecka. Artysta uzyska pomoc od ambasadora Republiki Haiti w Hiszpanii.

Cel: Jedna rodzina = jedna piłka z lampą. Każde 10 000 sprzedanych albumów to 500/800 zestawów oświetleniowych zakupionych przez fundację Huecca – www.dame-vida.org. Oznacza to pomoc 500/800 rodzinom na całym świecie, w których dzieci poprzez grę w piłkę będą mogły wyprodukować energię zapewniającą trzy godziny światła lampy LED na dobę. Poniższy link prowadzi do filmu pokazującego Huecca i twórczyń urządzenia SOCCKET w Nowym Jorku oraz podczas podróży do haitańskich domów dziecka, z którymi współpracuje.

LAMPA: Ta prosta, zaprojektowana przez Huecca lampa (dołączana do zestawu z piłką) wyposażona jest we wklęsłą podstawę na piłkę. Po podłączeniu przewodu lampy, piłka dostarcza potrzebnego prądu. Ponieważ zastosowane diody LED zużywają niewiele energii, zapas wystarczający na trzy godziny oświetlenia można wygenerować zaledwie w 15 minut gry. W projekcie Huecca biorą udział firmy takie jak Philips. Prosty wynalazek może spowodować wielkie zmiany. Pomyślmy, że 25% dzieci na świecie nie ma dostępu do sztucznego oświetlenia, a prawdopodobnie 100% z nich chętnie pograłoby w piłkę.


Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

Hurts zagrają w Poznaniu


Dodał(a): Karolina Czaja , Piątek 05.08.2011 (aktualizacja: 2011-08-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×