Django Django - Django Django

Uwaga! Wspaniały debiut na horyzoncie! Brytyjski kwartet Django Django już zachwycił recenzentów "Guardiana", "Uncut", "Mojo", "Q" i "NME" oraz BBC Radio 1 swoją niesamowitą muzyczną miksturą z pierwszego krążka. Teraz czas na Polskę.

Django Django - Django Django_cr.jpgDjango Django to istniejący od 2009 roku kwartet rezydujący we wschodnim Londynie, który tworzą: David Maclean (perkusja), Vincent Neff (śpiew, gitara), Jimmy Dixon (gitara basowa) i Tommy Grace (klawisze). Uwaga! nazwa, jak się zaklinają, nie ma nic wspólnego z legendarnym Django Reinhardtem.

Młodzi Brytyjczycy posiedli wyjątkowy dar łączenia popu, stylowej elektroniki, muzyki psychodelicznej, rocka niezależnego. I zostało to zauważone nie tylko przez prestiżowe pisma i rozgłośnie, lecz również wielkie koncerny, bowiem piosenki Django Django pojawiły się już w reklamach Coca-Coli i energetyzera Burn. Przez dwa lata od powstania Django Django grali w klubach. Potem podpisali kontrakt płytowy i przystąpili do nagrywania piosenek na debiut. Prace odbyły się w 2011 roku.

Muzycy wzięli na siebie obowiązek wyprodukowania 13 kompozycji. Pracowali spokojnie, bez pośpiechu i dzięki temu w studiu pojawiło się wiele ciekawych pomysłów. Pomysłów, które z pewnością sprawią, że kwartet ze wschodniego Londynu będzie musiał często opuszczać kwaterę główną i prezentować swoją sztukę pod różnymi szerokościami geograficznymi. "W sumie zawsze na końcu rozchodzi się o kreatywność, eksperymentowanie, parcie naprzód. Muzyka jest szalona, zróżnicowana i wymagająca. Dla nas jest wyłącznie eklektyczna" - tłumaczy David. Warto się przekonać, jak bardzo eklektyczna i szalona jest w wykonaniu Django Django. Dawno nie pojawił się na świecie tak interesujący debiutant.

Źródło: Mat. prasowe


Przeczytaj również:

Birdy - Birdy 

Polak zwycięzcą w kokursie Beyonce!

Finalista Mam Talent wydaje debiutancki album!


Dodał(a): Agnieszka Yilmaz , Piątek 25.05.2012 (aktualizacja: 2012-06-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×