Dlaczego królowa Elżbieta II zawsze ma przy sobie torebkę? Powód jest zaskakujący!

To bardzo sprytne! Chyba zaadaptujemy ten pomysł do własnego życia...

kateikrolowa662main.jpg

Ostatnio sieć obiegła informacja, że Sally Bedel Smith - autorka zajmująca się tworzeniem oficjalnej biografii królowej Wielkiej Brytanii, zdradziła pewne tajemnice z życia Elżbiety II. Jak dowiadujemy się ze słów kobiety, są pewne ciekawe powody, dla których niemalże nieodłącznym atrybutem królowej, do którego zdążyliśmy się już przyzwyczaić, bo widzimy go prawie na wszystkich zdjęciach, jest... torebka Jej Królewskiej Mości. 


Po co królowej torebka? 

Jak ujawniła amerykańskiemu magazynowi People Smith, torebka służy królowej, jak swego rodzaju... koło ratunkowe z niekomfortowych sytuacji. Dlaczego? Otóż odpowiednie operowanie torebką jest swoistym znakiem od Elżbiety II, która w ten sposób daje swojej świcie znać, aby "ratowała ją" z różnych sytuacji. 

Dla przykładu: jeśli królowa podczas rozmowy z kimś przełoży torebkę z jednej ręki do drugiej, dla osób z jej otoczenia, którzy odpowiadają za jej bezpieczeństwo, będzie to wyraźny znak do tego, aby zainterweniować i przerwać rozmowę, oczywiście w kulturalny sposób. W takim wypadku, ktoś z otoczenia Jej Królewskiej Mości podchodzi do danego rozmówcy królowej i np. grzecznie zaprasza do rozmowy z kimś innym.

Pisarce wtóruje także brytyjski dziennik Telegraph, który twierdzi, że jeśli królowa położy torebkę na stole, oznacza to, że chce natychmiast wyjść z danego wydarzenia. Gdy natomiast Jej Królewska Mość postawi torebkę na podłodze, to znak, że potrzebuje, aby do nieciekawej rozmowy wkroczyła osoba z jej świty i uratowała sytuację, np. wspomagając niezręczną rozmowę. 

Jednak najpoważniejszym znakiem dla ochrony jest ten, gdy królowa przekręca na palcu swój pierścionek. W ten sposób daje znać, że poczuła się poważnie zagrożona, a ochrona natychmiast przystępuje do ewakuacji.

Zobacz też: Królewskie torty weselne: Zobacz świąteczne ciasta ślubne członków rodzin królewskich!

zdjęcie: FameFlynet  

źródło: HouseBeautiful.com  

Zobacz też:


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Piątek 10.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×