Dolce&Gabbana - projektanci narazili się gwiazdom

Co takiego powiedział ten znany, modowy duet? Gwiazdy są poruszone.

Dolce&Gabbana

W świecie mediów zawrzało. Wszystko zaczęło się od wywiadu projektantów, w którym potępili rodziny zakładane przez homoseksualistów oraz dzieci poczęte dzięki wykorzystaniu metody in vitro. Powiedzieli: Sprzeciwiamy się adopcjom dzieci przez homoseksualistów. Jest tylko jeden rodzaj tradycyjnej rodziny. "Nie" dla chemicznego potomstwa i wynajmowania macicy: życie ma naturalny bieg, to są rzeczy, które nie powinny być zmieniane. (...) Powstajemy z mamy i taty, przynajmniej tak powinno być. Dzieci stworzone chemicznie nazywam syntetycznymi. Wynajęta macica, sperma wybrana z katalogu.

Jedną z pierwszych osób, która poczuła się wyraźnie urażona tą wypowiedzią, był Elton John, który w taki oto sposób wyraził swoje oburzenie: Jak śmiesz nazywać moje piękne dzieci syntetycznymi! Możecie wstydzić się za grożenie palcem wobec in vitro, to cud który pozwolił wielu ludziom, także gejom, spełnić marzenie o posiadaniu dzieci. Wasze archaiczne myślenie nie idzie z duchem czasu, tak jak wasza moda. Nigdy nie będę nosić ciuchów od Dolce & Gabbana.

Na tym jednak nie koniec. Niemal natychmiast poparł go Ricky Martin.

Dolce&Gabbana bronią się twierdząc: Mocno wierzymy w demokrację i fundamentalną zasadę wolności wypowiedzi. Rozmawialiśmy o naszym sposobie widzenia rzeczywistości. Nigdy nie było naszym zamiarem ocenianie innych. Wierzymy w wolność i miłość.

Oświadczenie duetu nie zatrzymało jednak bojkotu marki, który rozpoczął Elton John. Do sieci trafiły dwa hashtagi: #BoycottEltonJohn vs. #BoycottDolceGabbana.

Internauci wyraźnie się podzielili, jednak już z pierwszych obserwacji wynika, że większość mimo wszystko popiera Eltona Johna (65 tys.). Duet projektantów na razie zdobył poparcie 4 tys. osób.
Oprócz Rickiego Martina, Eltona Johna wsparły takie gwiazdy, jak: Gary Numan, Courtney Love, czy Alice Evans.

Po której stronie wy się opowiadacie?Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl/ Mat. prasowe
Foto: FameFlynet

Mocno wierzymy w demokrację i fundamentalną zasadę wolności wypowiedzi. Rozmawialiśmy o naszym sposobie widzenia rzeczywistości. Nigdy nie było naszym zamiarem ocenianie innych. Wierzymy w wolność i miłość

Więcej na: http://www.zeberka.pl/art/gwiazdy-bojkotuja-dolce-gabbana-dlaczego-34926Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 18.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
BRAVOOO DOLCE&GABBANA
Dodano: 2016-08-14 14:02:02 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×