Dorota Masłowska wydała płytę "Społeczeństwo jest niemiłe"

Mister D. - pod tym pseudonimem autorka Wojny Polsko-Ruskiej pod flagą biało-czerwoną, powraca do kariery muzycznej wyznając "Długo nie mogłam włączyć "play". Obawiałam się, czy to nie będzie kabaret...". Przyjdzie nam się śmiać, płakać czy piać z zachwytu?

Dorota Masłowska wydała płytę "Społeczeństwo jest niemiłe"

Dorota Masłowska wydała płytę "Społeczeństwo jest niemiłe"

Dorota Masłowska polska pisarka, dramaturg, felietonistka, laureatka Nagrody Literackiej Nike i... piosenkarka?

Zdecydowanie na płycie "Społeczeństwo jest niemiłe" ważniejsze są teksty niż wokalne popisy, o tyle możemy być spokojniejsi. Pytanie, skąd wziął się pomysł na powstanie tego krążka? Jak wyjaśnia Masłowska, wszystko za sprawką namów i dużego zaangażowania Marcina Macuka - multiinstrumentalisty i producenta, współpracującego wcześniej m.in. z  Pogodno czy Nosowską. To właśnie on zamontował w jej garderobie mikrofon, na którym pisarka miała rejestrować, to co jej w duży gra. Początki nie były łatwe, z czasem jednak Dorota przestała opuszczać intymne miejsce, będące przestrzenią jej twórczego ekshibicjonizmu. Dorota wyznała, że nagranie krążka, od zawsze, była jej wielkim marzeniem.

Co znalazło się na płycie - o tak mało pochlebiającym polskiemu społeczeństwu tytule - w warstwie tekstowej ? "Uważam, że polskie społeczeństwo jest bardzo niemiłe. Ale nie mogę o tym napisać książki, bo nienawidzę literatury zaangażowanej. A tu nagle mogłam wyrazić wszystkie swoje ponure refleksje o tirówkach, alfonsach, hajsie i jeżdżeniu audi. Czułam się wolna i szczęśliwa" - wyznała w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Dorota Masłowska.

22 lutego w Warszawie odbył się pierwszy koncert, promujący płytę "Społeczeństwo jest niemiłe". Póki co, opinie są podzielone, leje się internetowy jad, pojawiają się pierwsi sympatycy i obrońcy. W sieci dostępny jest jedn z utworów, znajdujących się na płycie - "Chleb" - KLIKNIJ TUTAJ ABY PRZESŁUCHAĆ

Pisarka wyznaje, że podczas tworzenia tekstów, kierowała się kluczem hedonistycznym i żerowała na fakcie, że "amatorowi wolno wszystko". Pewne jest to, że Masłowska znów wsadziła w mrowisko, i to nie jeden kij... Na zachętę, bo przecież nie dla sensacji, pozwolimy sobie przytoczyć kilka wersów autorstwa  Mister D. zawartych w wybranych utworach, o których prognozujemy, że będzie głośno w najbliższym czasie:

KINGA:
Oszukała mnie Kinga Rusin,
gdy na mieszkanie kredyt mi oferowała.
Mówiła procent niski, same zyski,
wzięłam go, kredyt był niekorzystny.
Oszukała mnie Kinga Rusin,
gdy wydawała mi resztę. Zamiast piątki dwójkę mi dała,
teraz trzy zeta jestem w plecy!

RYSZARD:
Ludzie śmieją się,
mówią: "Dziewczyno, gdzie podziałaś oczy?
No gdzie, ty taka młoda z takim komuchem grubym, starym?
Pobawi się i cię zostawi".
Mówią: "Hej mała,
czym on cię zamroczył?
Po co ci to? Polityka to nie dla dziewczyny brudne sprawy".
Mówią: "Ona z tym Kaliszem tylko dla pieniędzy, pieniędzy".
Przez myśl im nie przejdzie, że może liczyć się coś więcej 


PREZYDENT:
Prezydent wraca do domu zmęczony,
na tapczanie siada strapiony.
Co z tą Polską? - pyta żony.
Co będzie z podatkami?
Co będzie z samotnymi matkami?
Co z refundowanymi lekami?


Masteringiem zajął się saksofonista Tomasz Duda, który wcześniej współpracował m.in. Baaba czy Mitch & Mitch. Wydawca zdradził, że muzyka Mister D. łączy w sobie "punk, hip-hop i muzykę taneczną".

Jesteście ciekawi, jaki jest finalny muzyczny twór Doroty Masłowskiej? Zapewne nie skończy się na jednym promującym koncercie, poczekamy, a i może latem się doczekamy trasy koncertowej?Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasowe/KAPiFDodał(a): Marietta Przybyłek , Poniedziałek 24.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×