E.L. James została wyśmiana przez internautów

Pisarka ma swoich wrogów, którzy nie omieszkali jej tego uświadomić?

E.L. James wyśmiana przez internautów

Ostatnio głośno o kolejnej części "50 twarzy Greya". Z tej też okazji autorka serii, E. L. James postanowiła zorganizować na Twitterze coś w rodzaju chatu, w którym każdy mógł wziąć udział, jednak pisarka nie takiego odzewu internautów się spodziewała. Użytkownicy Twittera, na którym to była zorganizowana ta sesja, w wielu przypadkach chcieli ośmieszyć James.

Aby zadać pytanie, wystarczyło je napisać i oznaczyć hashtagiem #AskELJames, a to autorka miała zdecydować, które są najciekawsze i na które odpowie. Pomysł spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, przez co ciężko było zapanować nad chaosem, który się pojawił.

Zobaczcie także: E.L. James napisała kolejną książkę o losach Christiania i Anastasii

W wyniku tego zaczęły się pojawiać wyśmiewające autorkę komentarze, np. czy można zarabiać na przymiotnikach? czego bardziej nie lubisz: niezależnych, silnych kobiet czy języka angielskiego? czy po sukcesie "Greya’"rozważałaś ponowne opowiedzenie tej historii z perspektywy osoby, która potrafi pisać? czy widząc toksyczny związek Belli i Edwarda, pomyślałaś ‚hmm, potrzebują więcej maltretowania’? (przyp. że autorka tworząc "50 twarzy Greya", inspirowała się sagą "Zmierzch").

Niektórzy wysilali się na bardziej twórcze pytania: przez ile dróg musi przejść każdy z nas, zanim przeznaczy cały pokój w swym apartamencie na wykorzystywanie młodych kobiet?  Inni jednak zadawali zupełnie abstrakcyjne pytania: jeśli zostałabyś zmuszona pod groźbą użycia broni do zjedzenia całego samochodu, ale mogłabyś wybrać jego model, to jaki byś wybrała?

Zobaczcie także: Bieliznę inspirowaną "50 twarzami Greya" prezentuje modelka plus size

Nie zabrakło także zupełnie poważnych pytań od prawdziwych fanów autorki, np. bez czego nie wychodzi z domu i zapewnień, że jest fantastyczną pisarką.

Pomimo takiego odbioru E. L. James, jej najnowsza książka doskonale się sprzedaje i zapowiada się kolejny hit. W zaledwie 4 dni od premiery w USA i Wielkiej Brytanii, sprzedano ok. 1,8 miliona egzemplarzy.

Czekacie na polską premierę "Ciemniejszej strony Greya"?Zobaczcie także:Źródło: The Guardian, Twitter
Foto: FameFlynet


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 02.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×