Emily i Einstein

Jeżeli lubicie książki z pogranicza komedii obyczajowej i melodramatu, to mamy dla Was propozycję.

Emily i Einstein

Emily i Einstein


O ile słoneczne popołudnia nie zachęcają do siedzenia w mieszkaniu, o tyle można je spokojnie wykorzystać do czytania na świeżym powietrzu - zwłaszcza takiej pozycji, jak "Emily i Einstein".

Autorka opisuje życie młodej redaktorki, Emily Barlow, która odnosi sukcesy zawodowe, a jej życie nagle legnie w gruzach w jeden wieczór, kiedy to w lutową noc dowiaduje się, że jej mąż Sandy zginął w wypadku. Na domiar bólu po stracie, okazuje się, że ten prowadził podwójne życie.

Do niepowodzeń w życiu prywatnym dochodzą także problemy z nową przełożoną, która to okazuje się bardzo chłodna i uprzykrza życie bohaterce. Jakby tego było mało, teściowa Emily chce ją wyrzucić z luksusowego mieszkania.

W pewnym momencie pojawia się niesamowita postać, otóż Sandy wraca jako Einstein, czyli mały, biały piesek, która zgadza się na propozycję tajemniczego starca i podejmuje się pomocy żonie w zamian za spełnienie jego marzenia o wielkości. Jednak to zadanie nie jest takie proste, ponieważ Einsteinowi na drodze staje Max, będący przystojnym sąsiadem Emily, a także jej siostra, a ponadto starzec, z którym zawarł układ ciągle mu wypomina jego błędy z czasów bycia człowiekiem oraz przypomina, co z nim będzie, jeżeli nie uda mu się pomóc żonie.

To opowieść o nadziei, szansach, jakie daje życie, a także o trudnych decyzjach, które musimy podjąć w celu naprawienia życiowych błędów, odzyskania utraconej godności i człowieczeństwa.

Miłej lektury!

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasowe/ ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 14.04.2014 (aktualizacja: 2014-06-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×