Etyka w modzie, czyli CSR w przemyśle odzieżowym

Być może dzięki tej książce zwiększy się świadomość Polek w zakresie etyki w modzie i przemyśle odzieżowym. Jeśli interesują Was te kwestie to koniecznie sięgnij po tę książkę!

Etyka w modzie czyli CSR w przemyśle odzieżowym

Etyka w modzie, czyli CSR w przemyśle odzieżowym


Magdalena Płonka w swojej książce pt. " Etyka w modzie czyli CSR w przemyśle odzieżowym" jako pierwsza porusza problemy związane z etycznymi postawami w modzie, a także przedstawia backstage produkcji ubrań. Ukazuje problem niszczenia lasów, zatruwania wody, skalpowania zwierząt czy łamania praw człowieka, czyli wszystko to, co niestety ma związek z ogromnym przemysłem tekstylnym. W książce znajdziemy 5 rozdziałów. (1. O źródłach wszechobecnego konsupcjonizmu, o analizie shippingu i cocooningu 2. O prawach człowieka 3. Powiązania mody z ekologią 4.Miejsce zwierząt w przemyśle odzieżowym 5. Jak zapobiegać takim działaniom  )

Autorka jest wykładowcą Corporate Social Responibility w przemyśle odzieżowym w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie, oficjalnego partnera University for the Creative Arts z Wielkiej Brytanii w Polsce.

Współtworzyła, pierwsze na polskim rynku, publikacje dotyczące  etyki w modzie: "Przewodnik po etyce w modzie" Polskiej Akcji Humanitarnej oraz "W kierunku odpowiedzialnej mody" Polskiej Zielonej Sieci.

Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Po zdobyciu dyplomu projektanta ubioru, pracowała przy kolekcjach autorskich i dla polskich marek odzieżowych. Tworzyła również stylizacje na potrzeby filmu i reklamy.

Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień w dziedzinie mody m.in. Złotej Nitki, Srebrnej Pętelki. W 1999 roku została zaliczona do 100 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce.Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Mat. prasowe


Dodał(a): Marietta Figa , Piątek 12.04.2013 (aktualizacja: 2013-04-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×