Facet (nie)potrzebny od zaraz

"30-tka za pasem a ja o Twoim ślubie nie słyszałam" - te słowa wiszą niczym gilotyna nad głową każdej, której do ślubnego kobierca nieśpieszno. Współcześnie, bardzo na temat i słodko-gorzko w najnowszym filmie Weroniki Migoń "Facet (nie)potrzebny od zaraz". Dlaczego warto wybrać się do kina?

Facet (nie)potrzebny od zaraz

Facet (nie)potrzebny od zaraz

Na co dzień mkniemy przed siebie, niczym kamikadze bez hamulca ręcznego, w poszukiwaniu szczęścia, spełnieni, samorealizacji... w pogoni za tymi hasłowymi wartościami, umykają nam ludzie, przemijają dni, miesiące, lata. 30-stka dla wielu kobiet jest momentem granicznym, momentem naturalnego wyhamowania w celach badawczych. Rozpoczyna się wtedy laboratoryjna sekcja przeszłości, przyglądamy się  minionemu, naszym wspomnieniom i "związkom trupom" - niewypałom. Weroniki Migoń w humorystycznym ujęciu rzuca lupę na to zjawisko. Bohaterką jej filmu zostaje Zosia, z bagażem doświadczeń opiewającym na więcej niż 30 wiosen. W grę wchodzi zakład sprzed wielu lat. My dziewczęta mamy w naturze obietnice w stylu "do Twojego ślubu znajdę miłość i przytargam ją ze sobą w dowodzie spełnionego życia i trofeum na ceremonię". Na początku, zadanie wydaje nam się takie proste, bo przecież większość obejrzanych filmów kończyło się happy andem. W rzeczywistości, dla niektórych, osiągnięcie celu okazuje się bardzo trudne, niedoścignione, kolejne podejmowane próby, niekiedy prowadzą do zmiany pierwotnych piorytetów i potrzeb. Jak będzie tym razem?

Nasza główna bohaterka, w rolę której wcieliła się Katarzyna Maciąg, za namową przyjaciółki Patrycji (Joanna Kulig) wyrusza w podróż do przeszłości, poszukując partnera na ślub koleżanki, spotyka się z wszystkimi swoimi byłymi, żeby dowiedzieć się czemu im nie wyszło i czy przypadkiem, cytując słowa z filmu "nie spuściła wielkiej miłości swojego życia w kanał". Brzmi banalnie i typowo, reżyserce jednak udaje się poprowadzić historię w sposób interesujący, dzięki czemu mamy do czynienia z pełnowymiarowym kinem new romantic z metką Poland - komedią romantyczną, która i do śmiechu skłoni i do refleksji. To co pewne, nie porzuci nas z ckliwym zakończeniem oderwanym kompletnie od prozy życia. Dużym, plusem jest fakt, iż historia została osadzona w warszawskiej scenerii, kultowe miejscówki, będące szlakiem młodego pokolenia, nadają wręcz namacalny charakter przeżyć bohaterów. Oprawa muzyczna nie pozostawia więcej życzeń, na soudtracku znalazły się utwory takich zespołów jak: Translola, The Dumplings, Kamp, Paula And Karol, Super Girl & Romantic Boys, Plastic, Micromusic  czy Rebeka.

W roli byłych amantów Zosi zobaczymy niewiernego Piotra (Łukasz Garlicki), intelektualistę ze słabością do studentek Ksawerego (Paweł Małaszyński), geja Tomka ( Bartosz Porczyk), tajemniczego Łysego (Marcel Sabat ), normalnego Łukasza (Maciej Sztur), muzyka Janka (Czesław Mozil). Pytanie, co wyniknie z tych pełnych humorystycznego ujęcia, spotkań z duchami przeszłości? Jeśli jeszcze nie widzieliście, zapewniamy, że warto się wybrać!

Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmu "Facet (nie)potrzebny od zaraz"!Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasowe/YouTube
Dodał(a): Marietta Przybyłek , Piątek 21.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×