Film "Bogowie" królował na Festiwalu w Gdyni

Wielkim odkryciem 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni okazał się film "Bogowie".

Film „Bogowie” królował na Festiwalu w Gdyni

Film "Bogowie" na Festiwalu w Gdyni

Właśnie zakończył się 39. Festiwal Filmowy w Gdyni, a produkcją, która zdecydowanie wybiła się z grona pozostałych, był film Łukasza Palkowskiego "Bogowie". Dramat opowiada historię z życia profesora Zbigniewa Religi, który jako pierwszy w Polsce, w latach 80-tych, przeprowadził udany przeszczep serca.

– Gdy przeczytałem scenariusz i dowiedziałem się, że rola jest moja, bardzo się ucieszyłem. – mówi Tomasz Kot, odtwórca głównej roli  Zacząłem sobie wyobrażać: to zagram tak, to tak…. Po pierwszej wizycie w szpitalu, po pierwszym spotkaniu z rodziną i współpracownikami profesora nastąpiło we mnie wyczyszczenie z tych wszystkich egotycznych chęci i marzeń. To strasznie mocna rzecz. Musiałem dać z siebie pełną moc. To nie jest łatwe, gdy zwracają się do ciebie ludzie na sztucznych komorach: "Zróbcie ten film". 

Aktor mówił także, że dużo wniosły rozmowy z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami Zbigniewa Religi.

Scenarzysta Krzysztof Rak mówił w Gdyni: W czasie dokumentacji, po kilku tygodniach spędzonych w klinice w Zabrzu, pomyślałem, że fajnie by było, gdyby udało się skompletować ekipę mającą taką samą energię i pasję, jak ludzie i historia, które opisywałem. Tak się stało!

Film "Bogowie" zdobył na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni zdobył aż cztery statuetki: za scenariusz, charakteryzację, scenografię oraz za pierwszoplanową rolę męską, której odtwórcą, jak wspomniano już wcześniej, był Tomasz Kot. 

W kinach film pojawi się już 10 października tego roku. 

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Mat. prasowe


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 27.09.2014 (aktualizacja: 2014-10-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×