Film twórców Gladiatrora, czyli Exodus: Bogowie i królowie jest już w kinach

Do kin wchodzi dziś kolejna produkcja twórców świetnego filmu jakim jest Gladiator. Czy Exodus: Bogowie i królowie okaże się tak wielkim hitem jak Gladiator? Zobaczcie zwiastun.

premiera 2015 exodus: Bogowie i królowie.jpg

Film twórców Gladiatrora, czyli Exodus: Bogowie i królowie jest już w kinach

Początek roku przynosi nam ciekawe i wyczekiwane premiery. Oprócz trzeciej części Hobbita, który wszedł do kin jakiś czas temu, pojawiła się kolejna duża produkcja, od której można dużo oczekiwać.

Exodus: Bogowie i królowie, to kolejny film twórców "Gladiatora", który przeszedł już do klasyki światowego kina - i słusznie. Już sama nazwa filmu pokazuje, że tym razem twórcy również zabrali się za bardzo odległe wydarzenia. Postanowili przedstawić swoją wizję historii Mojżesza i narodu wybranego, który wydostaje się z niewoli egipskiej.

Ridley Scott postanowił pokazać całość wydarzeń w bardzo hollywoodzkim stylu, zatem film może się okazać bardzo widowiskowym wydarzeniem. Jeśli jest tak jak zapowiadają twórcy, to warto wybrać się do kina choćby po to, by zobaczyć niezwykłe efekty towarzyszące pokazaniu plag egipskich, czy choćby otrzymania przez Mojżesza dziesięciu przykazań.

 

W rolę Mojżesza wcieli się Christian Bale, natomiast postać Ramzesa zagra Joel Edgerton. Na ekranie w drugoplanowych rolach zobaczymy również takie gwiazdy jak Aaron Paul, Ben Kingsley, Sigourney Weaver, czy María Valverde.

Film jednak na świecie wzbudza bardzo wiele kontrowersji. Są kraje, które nie zgodziły się na jego emisję. Taką decyzję podjęto, o dziwo, w Egipcie, gdyż zarzucono twórcom, iż fałszują oni historię oraz wykazaniem braku szacunku do Mojżesza, który jest tam traktowany nie tylko jako postać wybrana przez Boga, ale jako "bohater narodowy". Cenzorom nie spodobał się także sposób pokazania Egipcjan. Filmu nie zobaczą także widzowie Maroka, gdzie wiele scen do tej produkcji zostało nakręcone. 

Na szczęście w Polsce film można obejrzeć już od 9 stycznia, gdyż wtedy odbędzie się jego premiera. Czy produkcja faktycznie okaże się tak dobra jak "Gladiator", który podbił serca milionów widzów na całym świecie? Zobaczymy.

A oto zwiastun filmu:

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Mat. prasowe


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 09.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×