Film "Zbliżenia" Magdaleny Piekorz wszedł do kin

Do kin wszedł właśnie kolejny film Magdaleny Piekorz, reżyserki między innymi bardzo słynnego filmu "Pręgi". Zobaczcie o czym opowiada ta produkcja.

Film "Zbliżenia" Magdaleny Piekorz wszedł do kin
Film "Zbliżenia" wszedł na ekrany kin

Kilka dni temu wszedł na ekrany naszych kin film "Zbliżenia". Główne role w produkcji grają: Joanna Orleańska, która wciela się w rolę Marty, Łukasz Simlat, grający jej męża oraz Ewa Wiśniewska, która odgrywa rolę matki dziewczyny. To własnie te trzy postacie i relacje jakie się między nimi tworzą, są głównym tematem filmu. 

Marta, 37 letnia rzeźbiarka, jest ciągle kontrolowana przez swoją matkę, nawet w najbardziej intymnych chwilach. Bardzo bliska więź, która łączy kobiety nie pozwala Marcie odciąć matczynej pępowiny. I choć znaczna większość wizyt w domu matki, kończy się awanturą, kobiety nie potrafią rozluźnić relacji jaka ich łączy. W całej tej sytuacji próbuje odnaleźć się Jace, najpierw narzeczony, później mąż Marty. 

Reżyserka, Magdalena Piekorz, znów sięgnęła zatem po tematykę związaną z relacjami rodzica i dziecka. Zmagała się już z tym wątkiem przy produkcji filmu "Pręgi", gdzie wyszło jej to znakomicie. Jak natomiast udało się to tym razem?

- Piekorz potrafi opowiedzieć zwartą historię, czuje filmowy rytm, umiejętnie dozuje napięcie. Pomysł na fabułę, w której psychodrama przenika się z melodramatem, należał do karkołomnych, jednak reżyserka wyszła z tej próby zwycięsko. - pisze w swojej recenzji dla portalu Dziennik.pl Łukasz Maciejewski.

Nie wszystkie recenzje są jednak tak pochwalne - Magdalena Piekorz w nakręconych 10 lat temu „Pręgach” dała się poznać jako wrażliwa i sprawna reżyserka, którą z pewnością być nie przestaje, musi jednak na przyszłość staranniej dobierać scenariusze. Do „Zbliżeń” w ogóle nie powinna się zbliżać, gdyż z daleka widać, że to banał. Bergman też nie dałby rady. - pisze portal Polityka.pl

Najlepiej samemu wybrać się do kina i ocenić.


Zobacz też:


Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 27.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Do sypialni trzeba dwojga

    Kiedy ty masz ochotę na seks, on kręci nosem i mówi, że nie ma nastroju, jest zmęczony, albo jutro ma sądny dzień w pracy. Za to zachęca cię do igraszek w każdą sobotę, bo jest… czytaj więcej