Dekalog ii i Dekalog iii

Krzysztof Kieślowski to z całą pewnością wybitny reżyser, który nie raz udowodnił, iż potrafi stworzyć bardzo dobry film.

Jego seria dramatów psychologicznych dekalog stała się popularna w całym kraju. Dekalog ii opowiada o ordynatorze szpitala, który jest starszym człowiek i jego życie jest całkowicie ustabilizowane. Pewnego dnia jednak musi stanąć przed poważną decyzją. W jego życia pojawia się kobieta, która jest żoną pacjenta ordynatora. Przybył on do szpitala w bardzo poważnym stanie i nie wiadomo, czy przeżyje. Kobieta jest w ciąży, ale z innym mężczyzna. Postanawia, że usunie ciążę jeżeli jej mąż przeżyje. Chce, żeby ordynator jej przysiągł, że to zrobi, ale on chce za wszelką cenę uratować życie dziecka. Dekalog iii natomiast opowiada o byłej kochance pewnego mężczyzny, która postanawia zepsuć mu świąteczny wieczór wigilijny. Pod pretekstem wyciąga go z domu i zmusza do całonocnego spaceru. Mężczyzna uważał, że rozstali się w zgodzie, ale okazało się, iż kobieta chce zrobić wszystko, żeby pomiędzy nimi pojawiło się znowu jakieś uczucie.
Dodał(a): MK , Poniedziałek 02.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Dekalog VI

    Krytycy uważają że zarówno „dekalog vi „ jak i „dekalog ii „ to filmy, które długo nie znajdą dla siebie konkurencji czytaj więcej