Filmy wszystko co kocham oraz XXY

Jest niesamowicie zielona wiosna w czasach PRL, a dokładnie w 1981 roku. W nadmorskim kurorcie chłopak o imieniu Jan tworzy kapelę rockową.

Chodzi o zespół punk rockowy. Poprzez twórczość zespołu chłopak chce się wyrazić i śpiewać o rzeczach istotnych. W tym samym czasie zakochuje się też w Basi. Jednak trwają ciężkie czasy i potajemnie szykuje się w kraju stan wojenny. Wydarzenia z tego okresu bardzo wpłyną na Janka. Jest to krótki opis fabuły filmu Wszystko co kocham. Film mimo poważnej tematyki ogląda się lekko i można przenieść się nieco w przeszłość i poczuć jak za czasów PRL. Film XXY również toczy się w nadmorskiej scenerii, ale opowiada zupełnie inną historię. Jest to film o chłopaku imieniem Alex. W wyniku nieco innego genotypu urodził się on hermafrodytą. Trudny związek, pierwsze doświadczenia seksualne i sytuacja rodzinna to tematyka tego filmu.
Dodał(a): MK , Poniedziałek 02.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • "Muzyka z filmów"

    Daniel Bloom

    16 grudnia trafi do sklepów niecodzienne, trzypłytowe wydawnictwo Daniela Blooma, autora muzyki filmowej, nominowanego do miedzy innymi Fryderyków i Orłów. czytaj więcej