Gry Uliczne i Goodbye Bafana

Kiedy mamy wolny dzień, a nasze dzieci są jeszcze w szkole bądź bawią się ze znajomymi w różnorodne gry uliczne, to możemy zająć się sobą.

W takich momentach zazwyczaj siadamy przed telewizorem i włączamy sobie jakiś dobry film zapominając na chwilę o wszystkich obowiązkach domowych. Czasami mamy ochotę na film biograficzny „ Goodbye Bafana”. Opowiada on o pewnym strażniku więziennym w Republice Południowej Afryki. Strażnik ten jest rasistą, ale jego poglądy zmieniły się przez pewnego czarnoskórego więźnia, którego pilnował przez ponad dwadzieścia lat. Tym więźniem był słynnym Nelson Mandela. Jak widać film ten posiada także elementy polityczne. Z całą pewnością może on zainteresować osoby, które interesują się historią. Z tej produkcji naprawdę można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Oczywiście nie jest to łatwy film do oglądania i nie zawsze mamy ochotę na taką produkcje. Czasami dla rozluźnienia i odpoczynku wolimy sobie włączyć jakąś prostą komedię, która w ogóle nie wymaga od nas myślenia.
Dodał(a): MK , Poniedziałek 02.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Gry uliczne

    Pamiętacie jeszcze film „Gry uliczne” choć powstał kilka lat temu, cieszy się do dziś popularnością, a większość aktorów, jest kojarzona wyłącznie dzięki tej… czytaj więcej