Lion. Droga do domu. Wzruszająca opowieść, która wydarzyła się naprawdę!

Dlaczego musisz zobaczyć ten film?

lionglowne.jpg

"Lion. Droga do domu" to film opowiadający historię pięcioletniego Saroo, który gubi się w Kalkucie, tysiące kilometrów od domu. Jak do tego dochodzi? Pewnego wieczoru jego brat, Guddu, zabiera go ze sobą w poszukiwaniu pracy. Kiedy chłopcy się rozdzielają, Saroo zasypia w jednym z pociągów, który wywozi go w głąb Indii. Odnalezienie drogi do domu jest niemożliwe- mały Saroo nie pamięta nawet nazwy swojej miejscowości. Nagle chłopiec musi się zmierzyć z wieloma niebezpieczeństwami, a ostatecznie zostaje przygarnięty przez rodzinę z innego kontynentu! Saroo bardzo tęskni za swoją rodziną i wie, że nigdy więcej jej nie zobaczy. Jednak kiedy dorasta, postanawia to zmienić.

SAROOOO3.JPG

Saroo, mimo że prowadzi spokojne, szczęśliwe życie, nadal nie może do końca odnaleźć się w nowej kulturze. Zaczyna spędzać dnie i noce przy mapie Indii, gdzie próbuje odtworzyć swoją dziecięcą podróż. Czy Saroo dotrze w końcu do rodzinnego domu?

Być może byłby to jeszcze jeden hollywoodzki wyciskacz łez, gdyby nie fakt, że historia wydarzyła się naprawdę.  Opowieść ujrzała światło dzienne dzięki książce, którą napisał "prawdziwy" Saroo. Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto wybrać się do kina- kreacja Deva Patela, znanego z filmu "Slumdog. Milioner z ulicy". Do tego dodaj przepiękne ujęcia niezmierzonych indyjskich krain i egzotykę całej historii- to musi być przepis na udany film.


Zdjęcia: Youtube

ID galerii:840Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 14.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×