Nieważne ile razy oglądałaś "Titanica" - i tak tego nie zauważyłaś!

Chyba każda z nas oglądała "Titanica" w reżyserii Jamesa Camerona i to nie raz. Jak się jednak okazuje, każda z nas przeoczyła ukrytą wiadomość od reżysera! Może to i dobrze, bo płakałybyśmy jeszcze bardziej... O co chodzi?

titanic1main.jpg

"Titanic" w reżyserii Jamesa Camerona z 1997 roku w oka mgnieniu stał się jednym z najpopularniejszych filmów na świecie. 

Nic dziwnego - opowiedziana na ekranie historia miłości Jacka i Rose wpleciona w tragedię jednego z najsłynniejszych statków na świecie, owiana w dodatku powtarzaną od początku XX wieku legendą dotyczącą rzekomych przyczyn jego zatonięcia sprawia, że opowieść ma w sobie coś magnetycznego, co przyciąga coraz to młodsze rzesze widzów. 

Jednak zajęci przeżywaniem historii Jacka i Rose widzowie zwykle nie zauważają historii innej, ukazanej przez krótki moment na ekranie pary i jej wielkiej miłości. O kim mowa?


Historia pewnej miłości

Pamiętasz scenę w filmie, gdy statek już tonie, a para staruszków przytula się do siebie ostatni raz na łóżku, wokół którego szaleje lodowata woda Atlantyku? Większości widzów wydaje się, że jest to scena, która ma na celu jedynie wywołanie emocji i zbudowanie dramatycznej atmosfery. Jak się jednak okazuje, James Cameron uhonorował tą sceną prawdziwą parę starszych małżonków, którzy zginęli razem na pokładzie Titanica. 

Mowa o Izydorze i Idzie Straus - parze szanowanych obywateli amerykańskich, właścicieli sieci sklepów Macy's, barwnych postaci w życiu ówczesnej elity Nowego Jorku. Izydor był wielkim biznesmenem i filantropem, który, wraz z żoną dbał o potrzeby biedniejszych od siebie. 

Strausowie doczekali się aż siedmiorga dzieci. W towarzystwie uchodzili za nierozłączne małżeństwo, które przeżyło ze sobą w wielkiej miłości całe życie, a historia ich związku jest równie piękna, co historia ich wspólnego końca. Prawdziwi Jack i Rose? 

Według różnych doniesień, podczas katastrofy statku, jako że byli dość ważnymi pasażerami, Strausowie dostali propozycję miejsc w szalupie ratunkowej. Izydor, jako honorowy mężczyzna nie chciał się jednak zgodzić na to, by go ratować, gdy wokół wiele było jeszcze kobiet i dzieci oczekujących pomocy.

Jego żona nie chciała natomiast ratować się sama, bez ukochanego u boku. W rzeczywistości to właśnie ona miała wyskoczyć z szalupy ratunkowej, gdy dowiedziała się, że jej mąż nie zamierza nią płynąć. Czy to właśnie stąd został zaczerpnięty filmowy motyw Rose wyskakującej z szalupy? Możliwe. 

rosedevittbukater.jpg

titanic3schody.jpg

zdjęcia: "Titanic" (1997r.) reż. James Cameron 


Według świadków, którzy przeżyli katastrofę, Ida Straus tuż przed otarciem się statku o górę lodową, gdy udawała się na ostatnią w życiu kolację, miała też symbolicznie założyć na palec swoją ślubną obrączkę i pierścionek zaręczynowy, który dostała kiedyś od męża. 

Później, już podczas ewakuacji miała natomiast oddać pokojówce, która ratowała się w szalupie, swoje drogie futro, mówiąc, że nie będzie jej już potrzebne. 


Według świadków, którzy przeżyli katastrofę statku, niedługo później, ostatnim momentem, gdy widziano parę razem była chwila, podczas której małżonkowie siedzieli na krzesłach znajdujących się na pokładzie i trzymając się za ręce obserwowali biegających w popłochu pasażerów. 

W ostatnich chwilach życia mieli przylgnąć mocno do siebie, dopóki ich splecionych ze sobą ciał nie zalała fala mroźnego Atlantyku. 

Właśnie ten ostatni moment wielkiej miłości umieścił w krótkiej scenie swojego filmu James Cameron, umiejscawiając jednak zakochanych staruszków na łóżku.

titanic2paranalozku.jpg

 Właśnie o tej scenie z filmu mowa 

Jak się zatem okazuje, ten krótki fragment filmu może oznaczać o wiele więcej niż nam się zawsze wydawało, nadając całej historii kolejne, nieznane wcześniej znaczenie. 

zdjęcia: Youtube

źródło: Diply.com


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Czwartek 03.11.2016 (aktualizacja: 2017-04-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Cos pieknego 😢
Dodano: 2017-04-18 23:22:44 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ciężko się coś czyta informacje na tym portalu, ilość reklam totalnie przytłacza po chwili opuszczam tę stronę bo wszystko jest haotyczne.
pozdrawiam
Dodano: 2016-11-07 22:07:15 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×